Wpis z mikrobloga

Ponieważ jako były Świadek Jehowy staram się w wolnym czasie demaskować obłudę i szkodliwe praktyki tej organizacji nierzadko dostaje mi się od członków tej organizacji. Bardzo często o tzw. "odstępcach" (czyli m.in. i o mnie i o innych byłych ŚJ którzy ośmielają się mówić co w tej organizacji dzieje się naprawdę) poszczególni świadkowie piszą, że są oni pełni jadu i nienawiści do Świadków Jehowy bo są rozżaleni, że ich wywalono ze zboru za [niemoralność/narkotyki/oszustwa/niepotrzebne skreślić].

Stawiam dobre piwo temu, kto znajdzie w moich postach cień nienawiści czy tego mitycznego "jadu". Nie twierdzę, że nigdy nie napisałem niczego w emocjach (pobyt w tej organizacji zostawił na mnie blizny które pewnie jeszcze długo będą się goić) ale staram się zawsze pisać o faktach, które mogę udowodnić zamiast rzucać epitetami.

Tymczasem przeczytajcie sobie na mirko o takich osobach jak ja i pozostali "odstępcy" napisał @tarcamion, aktywny Świadek Jehowy (mirror): http://www.wykop.pl/wpis/23092187/kerelef-na-tym-polega-odstepstwo-chca-ci-zburzyc-t/

Tak się składa, że znam parę osób udzielających się aktywnie w tych ruchach. Część nigdy nie została nawet ochrzczona, byli co najwyżej głosicielami i to na krótko. Dodatkowo większość ma widoczne psychiczne oraz alkoholowe problemy i nic nie chcą z tym robić, a rzekome skrzywdzenie przez sektę daje im jakieś wytłumaczenie ich życiowych porażek, że to nie z nimi jest coś nie tak, że to mityczni ONI mnie skrzywdzili


Doprawdy pełne miłości chrześcijańskie podejście, bez jadu i nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pod koniec tego komentarza dowiedziałem się nawet, że owy Świadek Jehowy uczynił sobie osobistą misję by tropić "odstępców" i że obecnie ja jestem "na celowniku" (ʘʘ). Myślicie Mirki, że powinienem się bać?

PS. Oprócz tego powyżej słyszałem już o sobie od aktywnych Świadków Jehowy, że jestem:

pomiotem szatana

niczym Hitler i Stalin

chory psychicznie

wykluczony ze zboru za niemoralność lub inne rzeczy


Chyba zapomnieli, że w ich własnej Biblii jest napisane:

Ja jednak wam mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, żebyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebiosach” (Mat. 5:43-45)


Dlatego ja dla odmiany zawołam @Brat-JW, @Clermont, @tarcamion i pozostałych #swiadkowiejehowy i powiem Wam wszystkim, że życzę Wam aby się Wam jak najlepiej powiodło w życiu niezależnie czy będziecie chcieli pozostać nadal Świadkami Jehowy, czy też w pewnym okresie swojego życia przejrzycie na oczy i zdecydujecie się opuścić organizację. A jeśli dojdzie do tego drugiego to zapewniam Was, że możecie się ze mną skontaktować, a ja postaram się Wam pomóc przejść przez to, przez co sam przechodziłem przez ostatnie 2 lata. Taka pomoc może się okazać potrzebna gdy okaże się, że wszyscy, którym dotąd ufaliście się od Was odwrócili.

#archiwumswiadkajehowy #religia
  • 127
  • Odpowiedz
@ohmyjw takie osoby jak on miałyby #!$%@? nawet wtedy, kiedy jego matka by umierała z powodu braku krwi. Ale nie #!$%@?, trzeba być dobrym świadkiem,walić że mi matka umrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzięki temu przekładowi łatwiej zrozumieć prawdy biblijne i jest wolny wstawek jakie KK wstawił


@janusz002: Zamiast tego wstawiliście w Nowym Testamencie w 237 miejscach imię "Jehowa" bez ani jednego dowodu w postaci greckich manuskryptów. I jeszcze się tym chwalicie.
  • Odpowiedz
@janusz002: Mentalnie będzie już z kilka lat. Oficjalnie trochę krócej. Dokładnych dat wolę nie podawać, bo jak pokazałem w pierwszym poście jestem "na celowniku" ;).
  • Odpowiedz
@Brat-JW: Jak to KK robił co mógł by się tak nie stało? W momencie, kiedy wynaleziono już druk zaczęły powstawać lawinowo tłumaczenia narodowe i to z septuaginty lub wulgaty, a nie z języków nieoryginalnych! Wcześniej powstawały tylko fragmenty, lub Pismo było po łacinie w całości, gdyż i tak ktokolwiek, kto mógł sobie na księgę pozwolić łacinę umiał (przykładowo krakowska biblioteka kapitualna miała na stanie 30 ksiąg i było to uznawane za
  • Odpowiedz
@krzychkrzych
Zakilnasz rzeczywistość.
Przepraszam co to znaczy język oryginalny? Jak będzie brzmieć słowo Jezus jeżeli przetłumaczyć je z angielskiego lub greckiego czy hebrajskiego, podaj przykłady.
  • Odpowiedz
@Brat-JW: panie kolego nic nie zaklinam, podaję fakty. Gdyby KK chciał aby Pismo zostałe ukryte, to by to zrobił z łatwością... Język oryginalny w tym przypadku to hebrajski lub aramejski. Robić tłumaczenie tłumaczenia pozostawia oczywistą drogę do tendencyjności i manipulacji. Jak to jest, że jedyny, prawdziwy kościół pojawił się tak późno po Chrystusie i jeszcze ma czelność twierdzić, że jest tym jedynym, prawdziwym?
  • Odpowiedz
@Brat-JW: najpierw mają urojenia, potem się śmieją, a na końcu trafiają do psychiatryka.
Stary, zmarnujesz całe swoje życie i pieniądze dla jakiejś loży dziadków miliarderów, zarządzających wami jak im się podoba z apartamentów na Brooklynie? Przejrzyj na oczy.
  • Odpowiedz
@Brat-JW: nie, nie zbyt trudne, podałeś przykład, który nie ma sensu... Akurat imię Jezus nie zostało zmanipulowane... ale np. słowo PARTHENOS lub TRADITIONES, które mają bardzo istotne znaczenia już zostały inaczej przetłumaczone... Zamiast próbować takich dziwacznych chwytów odpowiedz mi na moje pytanie - co wam daje pewność tego, że jesteście jedyni? Co z próźnią, która trwała tyle czasu? z czego wynikła, co z ludźmi, którzy wówczas żyli?
  • Odpowiedz