Wpis z mikrobloga

#krakow #urbanistyka #architektura

Urzędnicy wydali zgodę na budowę biurowca przy rondzie Młyńskim, wysokiego na 48 metrów. Dzień po decyzji wszedł w życie plan miejscowy, który dopuszcza tam tylko 16 metrów wysokości.


http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-dali-zgode-na-48-metrowy-blok-w-niskiej-zabudowie,4088593,art,t,id,tm.html
staryhaliny - #krakow #urbanistyka #architektura 

 Urzędnicy wydali zgodę na budowę...

źródło: comment_vuGC3vGNNtCdIbRbF1Fc6WlGGUVVUTnE.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@majkelus: tam gdzie ten budynek z bialego sidingu (piekarnia czy cukiernia) + ten murowany co tam jakieś solarium było kiedys chyba. zdjęcie z artykułu pokazuje dokładnie ta stronę ronda.
  • Odpowiedz
Co innego bowiem budynek na 16 metrów, tak jak w planie miejscowym, a nie na blisko 50. Zwłaszcza, że zaplanowano tam także parking pod-ziemny, głęboki na 20 metrów. Razem to ingerencja w teren na łączną wysokość 70 metrów - mówi Anna Gapys.


@staryhaliny: nie kumam dlaczego wspominają o podziemiu?
rozumiem ekstra ruch, ale pozatym to ma się nijak do cienia czy zaglądania do nich z okien co jest dużo bardziej
  • Odpowiedz
@Sosnam: sprawdziłem. Tracą ważność. Artykuł o niczym. "Zgodnie z art. 65 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wygaśnięcie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu może zostać stwierdzona jedynie przez organ, który wcześniej wydał tę decyzję. Wygaśnięcie decyzji jest możliwe w sytuacji gdy inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę na tym terenie lub gdy dla tego terenu uchwalony został miejscowy plan zagospodarowania, a jego ustalenia nie zgadzają się z pierwotnie
  • Odpowiedz
@staryhaliny: 48m hmm czyli jeśli to wybudują to ludzie będą się odwoływać od MPZP ponieważ istnieje budynek 48m a oni chcą się dostosować do wysokości zabudowy obecnej i... najprawdopodobniej nowy MPZP do poprawki. Urbanistyka umiera a architekci z żądzy pieniądza tylko ją dobijają.
  • Odpowiedz
@rzet: O podziemiu? Może ze względu na zakres prowadzonych prac budowlanych, ale zauważ, że to wypowiedź jakiejś mieszkanki sąsiedniego budynku, czyli pewnie amatorki w zakresie budownictwa, więc pewnie tylko dla podniesienia dramatyzmu całej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Sosnam:

Ale odróżniaj decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania (tzw. WZ) od pozwolenia na budowę.

@Sosnam: sprawdziłem. Tracą ważność. Artykuł o niczym. "Zgodnie z art. 65 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wygaśnięcie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu może zostać stwierdzona jedynie przez organ, który wcześniej wydał tę decyzję. Wygaśnięcie decyzji jest możliwe w sytuacji gdy inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę na tym terenie lub gdy dla tego terenu uchwalony został miejscowy plan zagospodarowania, a jego ustalenia nie zgadzają się z pierwotnie wydaną decyzją. Przepisy te – zmiana decyzji z powodu innego wnioskodawcy – nie mają zastosowania jeśli została wydana ostateczna decyzja o
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Też prawda ale w całości mógłby mieć tyle ile byś chciał. Z tego co mi kolega mówił to w Katowicach jest IKEA, która zamiast iść w górę to idzie w dół. Cały czas rozbudowują podziemny parking w dół.
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze, w Krakowie powinno się budować więcej wieżowców, a nie te malutkie, ciasne, prowincjonalne czteropiętrowce.
  • Odpowiedz