Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@albert-penrose: dokładnie. Z tymi 30 sekundami świadomości po ścięciu gilotyną to fantazje. Pewien eksperyment był już przeprowadzony ponad 200 lat temu. Oświecona Rewolucja Francuska zbierała srogie żniwo. Udało się ściąć gilotyną na przykład tego Pana:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoine_Lavoisier
"Republika nie potrzebowała uczonych"

I tutaj fragment z wikipedii:
"Antoine Lavoisier podczas śmierci przeprowadził swój ostatni eksperyment - umówił się z przyjaciółmi, że po ścięciu będzie próbował mrugać oczami tak długo jak to możliwe, według
@brasi: @Wiesmin: Za Wikipedią spartaczone powieszenie skutkuje albo długim męczeniem się skazańca, nie tyle w wyniku duszenia ale w wyniku zaciśnięcia naczyń krwionośnych dostarczających natlenioną krew do mózgu, albo jeśli "lot" jest za długi a stryczek za cienki, to może mu nawet urwać głowę... tak jak napisał @Atraktor prawidłowo przeprowadzone powieszenie, to skręcenie karku i natychmiastowa śmierć...

@pogodnywedrowiec: Ale to, że będziemy gościa maltretować nie wiadomo jak długo niczego
@pogodnywedrowiec - nie wiem, nie mnie to oceniać. Jednak jeśli kara śmierci, ma być faktycznie karą, a nie "odwetem, zaspokajającym rządzę krwi w majestacie prawa", to IMO powinna być dokonywana możliwie maksymalnie humanitarnie, tak aby więźniowi nie przysparzać niepotrzebnych cierpień.

Gdzieś czytałem artykuł, że w Stanach chcą przetestować Hipoksję wysokościową (czyli śmierć z niedotlenienia) jako metodę ezgekucji... Wyglądałoby to tak, że skazańca umieszczanoby w hermetycznej komorze, gdzie stopniowo obniżano by ciśnienie, w
wtedy wiesz... jak mu dasz pavulon na zwiotczenie, to to będzie chyba najstraszniejsza śmierć jaką można sobie wyobraźić - nie jesteś w stanie się ruszyć, dusisz się (bo mięśnie oddechowe są porażone), a w dodatku czujesz jak serce ci się zatrzymuje...


@Mattijjah: Pierdu pierdu. Najstraszniejsza? O wiele straszniejsze jest utonięcie, czy spalenie żywcem. Uduszenie może fajne nie jest, ale jest o wiele mniej bolesne niż woda wdzierająca się do płuc i
ale w wyniku zaciśnięcia naczyń krwionośnych dostarczających natlenioną krew do mózgu


@Mattijjah: I w wyniku tego odpływasz w przeciągu kilku sekund i giniesz w przeciągu paru minut, jak nie szybciej. Dużego cierpienia w tym nie ma, bo przez większość czasu będziesz nieprzytomny. Na podobnej zasadzie działa prawidłowo wykonane duszenie w niektórych sztukach walki. Przeciwnik odpływa, bo nie ma dopływu krwi do mózgu.
Kto pamięta na VHS serię filmów "Oblicza śmierci"? Była to seria z gatunku gore i nie tylko - same chore i zakręcone rzeczy. Między innymi był zapis egzekucji dzięki krzesłu elektr. Już wiem, dlaczego zalepia się oczy skazanym na tą dosyć brutalną śmierć...

ścina gałki oczne, które mimo tego wypływają z oczodołów...


@PrawdziwyRealista: Kusi mnie teraz, żeby wrócić do filmiku z Dindu Nuffin który pozyczał przewody elektryczne i upiekło go tak,
@Wiesmin: Gdyby było jak mówisz, to nikt by się nie bawił w ważenie skazańca i dobieranie grubości i długości stryczka do jego wagi i postury...

@Floyt: Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem wcześniej...