Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupienia zestawu:
- Dysk M.2 (myślę o Corsair lub Samsung)
- [bardzo] dobrze wentylującym wentylatorze 120mm - na Morelach znalazłem Noctua NF-F12 iPPC-3000 PWM (swoją drogą ten sam model jest w tym samym sklepie oferowany 20 zł taniej [?]), ale nie jestem przywiązany do tej marki, więc mi to rybka; może buczeć, huczeć, ale ma wiać jak halny,
- (chyba) Mass Effect Andromeda, choć tutaj muszę rozkminić, czy naprawili bugi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i teraz mirki:
- gdzie kupić? #morele to oczywisty strzał, ale w związku z tym co się ostatnio wyprawia (znowu, bo mieli okres gdzie byli OK, dwa lata temu się ociągali u mnie z gwarancją, a teraz na Wypoku szaleją z nimi związane posty) wolałbym uznać to za ostateczność,
- może jakieś alternatywy - #dysk, który jest tak samo szybki / wolniejszy w zapisie (ale odczyt taki sam / porównywalny), wentylator który jest lepszy od #noctua (kompletnie się na chłodzeniach nie znam, więc.. ;-)),
- #andromeda warto czy nie? Jestem fanem serii, ale jeśli to mocne gówno (as in: grono ekspertów jednogłośnie stwierdziło) no to sponsorować dalszej eskapady nie będę.

#kiciochpyta #sprzet #komputer