Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś proszę jakąś dobrą lekturę (stronę, artykuł, film na yt, cokolwiek) odnośnie low carb przy treningu siłowym? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego. Uprzedzam, że nie chodzi mi o ketozę, chciałbym po prostu uciąć węgle ale nie drastycznie.

#dieta #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorasul: no właśnie taka wartość mnie interesuje. Żeby spalać fat muszę zjadać około 2000 kcal dziennie. Myślisz, że fat będzie leciał jak sobie w dzień treningowy przyjmę ok. 80g węgli i będę je spożywał około treningowo, a w dzień bez treningu przyjmę ok. 50g węgli? Reszta to białko 2x KGMC i tłuszcz (oczywiście z dobym podziałem nasyconych, nienasyconych)
  • Odpowiedz
@zydomasonski_lewak: > Żeby spalać fat muszę zjadać około 2000 kcal dziennie.
To zależy ile ważysz, jaki masz wzrost, ile bf, ale ol ile nie jesteś niski, to strzelam, że za mało jesz. Nie jedz zbyt mało. Nigdy.

Myślisz, że fat będzie leciał jak sobie w dzień treningowy przyjmę ok. 80g węgli i będę je spożywał około treningowo, a w dzień bez treningu przyjmę ok. 50g węgli?

Węgle rozbijaj na na cały dzień, na noc możesz przyjąć ich więcej, na śniadanie może ich nie być nawet w ogóle.
Jeśli chcesz schodzić do 50g, to pilnuj czy nie masz w moczu ketonów, jeśli tak -
  • Odpowiedz
@Gorasul: jestem strasznie niski (ok. 170cm) i dosyć mało ważę(73kg), aktywność fizyczna oprócz 3-4 treningów w tygodniu raczej mała (praca siedząca + studia), stąd też taka niska ilość kcal.

Rozklad makrosów u mnie będzie wyglądał mniej więcej tak:
130g B
120 T
  • Odpowiedz
@Gorasul: 2200kcal to jest max jaki jestem w stanie przycisnąć na redukcji, na prawdę, moja aktywność fizyczna jest jest bardzo mała i do tego jeszcze moje warunki fizyczne.

A taka ilość będzie okej?

125 B
  • Odpowiedz