Wpis z mikrobloga

Kogoś śmieszą te fejki od "łukasza"? Przecież w tym nawet nie ma żadnego humoru i kolejny raz taki wpis zdobędzie 2k+ plusów.

Ale w sumie w czasach danielmagical to co ja się mam dziwić.
  • Odpowiedz
@pszczolas: skruszeje (nie dojrzeje), czyli właściwie minie stężenie pośmiertne które odpuszcza w okolicach tygodnia. ;-)

naprawdę uważasz, że ludzie nie wiedzą skąd się bierze mięso? xD


@harry-potter: skąd taki wniosek ? Ale masz rację, uważam, że znaczna część populacji uważa, że mięso rośnie w sklepie na półkach.

@Shatter: jestem zdeklarowanym mięsożercą. No, jeszcze surówkę z marchewki lubię zjeść i tort bananowy. Poza tym z warzyw najbardziej
  • Odpowiedz
@pszczolas nadpsuta padlina najlepsza xD
Tuż po śmierci zwierzaka czy człowieka tkanki zaczynają się rozkładać. Jedynie odpowiednie preparowanie zwłok albo przechowywanie ich w niskiej temperaturze jest w stanie spowolnić ten proces. Mięso to nie tylko mięśnie ale i inne tkanki. Można oczywiście kupić jakiś wykrojony i obrobiony fragment ale generalnie mięso przechowuje się w postaci zwłok zwierzęcia bez tkanek miękkich; takich jak np. serce, jelita, wątroba, netki, żołądek, płuca itd. Mięso,
  • Odpowiedz
  • 0
@enforcer przecież data waznosci musi być pochodną daty uboju, więc da się sprawdzić, które mieso jest najswiezsze z lodowki (np. z lidla). A mięso z wystawek garmazeryjnych zazwyczaj ma okolo tygodnia (oczywiście cały czas jest trzymane w odpowiednich warunkach, więc nic się mu nie dzieje).
  • Odpowiedz