Wpis z mikrobloga

Chodziliscie na siłownię z lekko poturbowanym #kregoslup?
Otóż, mam jakieś 2 uwypuklenia 6mm w L4/L5 i 8mm w L5/S1, ucisk na nerw z prawej strony.
Oczywiście, Rehabilitantka straszy że o siłowni mogę zapomnieć do końca życia. Fizjoterapeutka to samo.
Jedna sprawa to to, że muszę zaciągnąć drugiej opinii ale trochę zmieszało mnie to info o siłowni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dostalem jakiś turbo laser 9000 i inne 2 pierdoły - oczywiście, fizjo zabrała szybko skierowanie i nawet nie pamiętam co to było.

Fizjoterapeutki pytałem się, czy może samemu jakieś rolowanie na wałku w domu albo na piłce tenisowej kości w tych dolkach.

No jak to #!$%@? bez siłowni, bez martwego

#mikrokoksy #zdrowie #fizjoterapia
  • 12
@raffish: #!$%@? opinie specjalistow, jezdzac na wozku latwiej masa bedzie szla, w mysl Arnoldowej zasady jesli nie musisz stac siedz, jesli nie musisz siedziec lez itd. Pozatym mozesz kompletnie olac nogi i nikt nie nazwie Cie bocianem.
@raffish: polecam pojsc do dobrego fizjoterapeuty sportowego. Albo po prostu do dobrego fizjoterapeuty. Tak na prawde zakaz cwiczen jest juz wtak skrajnych przypadkach. Mi nie raz zabraniano na fundusz a gdy wydalem troche pieniedzy okazywalo sie ze trzeba mnie wyleczyc a nie zakazywac.

Wielu lekarzy ma prosta logike:
"- Panie, doktorze boli mnie jak tak zginam reke.
- To niech Pan jej tak nie zgina."
@PtactwaWiele
Narazie to szukam kogoś do drugiej opinii, żeby zerknął raz jeszcze na zdjęcie, opis.
Okazuje się, że od kręgosłupa to jest więcej niż 1 lekarzy - ortopeda, neurolog, rehabilitant i fizjo na dobrą sprawę tez. Bądź mądry.
@raffish: ostatnio sam zaliczyłem cos takiego. Rezonans, badania. Dwoch neurologow, ortopeda, dwoch internistow, dwoch rehabilitantow. Diagnozy od "niaciagnal cos Pan sobie" przez przepukliny az po choroby autoimmunologiczne. Pomogl dopiero fizjoterapeuta porzadny. Wciagu dwoch sesji uwolnil mnie od bolu ktory mialem +- 6 lat codziennie. Jakbys chcial to napisz na PW moze cos podpowiem. :)
@raffish: wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna schorzenia
Czym sie zajmujesz na codzień , na czym polega praca, w jakiej pozycji spędzasz najwiecej czasu . Czy miałeś jakiś uraz po którym ból powstał lub nasilił się ?
Staż na siłowni?
Na jakich ciężarach prowadzisz trening (kg)?
Jakieś wspomagacze o których często się nie mówi a mogą powodować pewne urazy?
@Patryk93
Praca biurowa; w sumie naście godzin dziennie na fotelu.
Niefortunny upadek na lewy bok, na treningu źle upadłem całym ciałem. Zwykły pech.
3 lata z przerwami, ostatnio przestój ze wzgledu na zmianę na zapasy.
Z siłowni, to w grudniu było na martwy 130 w ostatniej serii ale, jak mówię od listopada przerzuciłem się z siłowni na sw.
Żadnych wspomagaczy, żadnych sterydów, żadnych rękawiczek, pasów, opasek na kolana - nic. Tak, jak
@raffish: no siedzaca praca niekorzystnie wpływa na krążki miedzykręgowe. moim zdaniem powinien obejrzeć to jakiś neurohirurg i powinien określić jakie są szanse na trenowanie itd. Bez obrazu ciężko cokolwiek powiedzieć