Wpis z mikrobloga

mój sąsiad by wiedział, że jeżeli mnie zabiorą mój dom wybudowany na moim skrawku za moje pieniądze to on będzie następny i by mi pomógł.


@Robol: Albo sąsiad by rozkradł Twój dom na spółkę z grabieżcą, zależnie od Twoich stosunków z sąsiadem.
  • Odpowiedz
@Robol chłopie co ty gadasz. Najpierw piszesz ze podatki to złodziejstwo u powinno się je zlikwidować, a twoim pomysłem na utrzymanie jakiejś tam społeczności jest... pobieranie podatku
  • Odpowiedz
@Robol: Znów słaba analogia, sofizmatyczna, na całkiem inny temat. Skoro Ty w dyskusji o państwie rzucasz ogólną i nie popartą niczym uwagę o problemie z ZUSem to co ja mam odpisać na Twoje teorie dotyczące państwa-spółki? Zacząć krzyczeć że HURR DURR KORPORACJE SĄ ZŁE, APPLE MORDUJE MAŁE CHIŃSKIE DZIECI W AZJI? To nie ma nic do tematu.
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: czekasz 4 miesiące, bo brakuje kasy. Drogi #!$%@?, bo brakuje kasy. Ty płacisz 1300 na ZUS od 5 tysi w miesiącu plus inne podatli, a prezes korpo rozlicza się na działalność i płaci góra 18% od 100K. No i masz odpowiedź, dlaczego brakuje kasy, a ciebie wyciskają jak cytrynę.
  • Odpowiedz
To znaczy, że są nieuczciwe i tyle.


@Pan_Krolik: Co to znaczy uczciwe, a co nieuczciwe? Takie są zasady na danym terenie i tyle, uczciwie zezwala Ci się na opuszczenie tego terenu jeśli zasady uważasz za nieuczciwe.

Nikt mnie nie zapytał po osiągnięciu pełnoletności, czy taka "umowa społeczna" mi odpowiada - po prostu trzeba zapłacić, a jak nie to wisi nade mną widmo więzienia. Z tego co mi wiadomo to normalne umowy nie są dziedziczne, więc twój argument ad dziadkowie też nie
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: Nie wiem za co dostajesz tyle plusów, a tak hurr durr zus wysoki niszczy polskich przedsiębiorców. Ile masz tej składki zdrowotnej? za 41 zł ciężko oczekiwać cudów.
  • Odpowiedz
Gdyby anarchizm miał się udać to na pewno już gdzieś byłby obszary bezpaństwowe. Jak widzisz każda cywilizacja miała jakiś rząd.


@Assailant: Jakby schodzenie z drzew miało się sprawdzić to już gdzieś ktoś by zszedł. Jak widzisz, od milionów lat siedzimy na drzewach
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick:

Takie są zasady na danym terenie i tyle, uczciwie zezwala Ci się na opuszczenie tego terenu jeśli zasady uważasz za nieuczciwe.


Za uczciwe uważam takie, na które się dobrowolnie zgodziłem. Każda kolejna zmiana zgodnie ze "zgodą większości" przepchnięta bez mojej zgody jest nieuczciwa i potencjalnie
  • Odpowiedz
A co jeżeli byłem na tym terenie zanim wprowadzono obecne zasady? System podatkowy z roku 1989 był całkiem spoko i się na niego zgodziłem kupując ziemię. Tylko potem zmieniono zasady, konstytucję, obalono komunizm etc. Nie pisałem się na takie demokratyczne zmienianie wszystkiego

Co z Polakami na Śląsku zamieszkującymi tam jeszcze przed wojną? Rozumiem, że w swojej łaskawości pozwolisz im na bycie wyłączonymi z zasad rządzących na terenie RP ponieważ nigdy się na nie, nie zgodzili?


@Pan_Krolik: Oczywiście, tutaj przyznam rację, ale na tym polega rzeczywistość, jest zmienna. Nikt nie gwarantował niezmiennych zasad. Rodzice zainwestowali w dom, ale pewnie nie brali pod uwagę stabilności geopolitycznej. Przyszedł nowy rząd, nowe podatki. Możesz to nazwać agresją, ale obecne państwo to nie jest okupant, tylko efekt zmian w których społeczeństwo brało udział, w tym zmian wymuszonych przez agresję osób trzecich (II wojna światowa, komuna itp).

To zamiast jednorazowego portfela - będą cię nachodzić po czynsz za ochronę. Zawsze możesz się wyprowadzić z Pragi Północ na Mokotów i Seba nie będzie cię więcej męczył. Nie widzę różnicy oprócz tego, kto para
  • Odpowiedz
Taki mądry jesteś a jakby nie było państwowych sklepów spożywczych to byś zdechł z głodu


@JezykiFormalneZlozonoscObliczeniowa: Właśnie, skoro prywatne sklepy działają, to sprywatyzujmy wszystko inne też, na pewno też zadziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(wytykam tylko błąd logiczny w Twoim wytykaniu komuś innemu błędu logicznego)
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: 4 miesięczna kolejka do dentysty? zmień dentyste xD przecież to bzdury, kolejki trwają ok. tygodnia, a z bolącym zębem jedzie się na pogotowie dentystyczne i przyjmą cię tego samego dnia. Poza tym ZUS to nie składka na służbę zdrowia, więc co ty zestawiasz? czysta populistyczna manipulacja.
  • Odpowiedz