Wpis z mikrobloga

Archer PL

Ofensywa przystopowała z uwagi na operacje prowadzone pod Al-Tab i widmo tureckiego ataku na Manbij. Kolejny dzień spędzony w Fobie...

Postanowiliśmy zorganizować szkolenie strzeleckie dla sąsiedniej jednostki zlożonej z ochotników Jazydzkich, a sobie małe zawody ;)

Co do wielkiej awantury z powodu naszego zdjęcia z flagą. Przykro mi, że wiele osób jedyne co dostrzegło na tej fotografi to materiał z ktòrego jest zrobiona i to, że orzeł jest 3cm za nisko. Dziwne, że nikt sie nie doczepił moich rozwiązanych butów albo niedomkniętej ładownicy. Seriously...

Prawda jest taka, że flagi które zabrałem z Polski utonęły wraz częścią ekwipunki podczas nocnej przeprawy przez rzeke Tygrys. A ta widoczna to jedyne co udało mi się kupić w Al-Quamishlo. Nie wybrzydzałem. Skoro flaga ma symbolizować nasz naród to nasza symbolizuje flagę. Dla nas ma ona olbrzymie znaczenie, bo to jedyna, którą an chwilę obecną posiadamy. Wszyscy kiedyś dla niej ryzykowaliśmy życie więc jeżeli nam jej niedoskonałości nie przeszkadzają to Wam też nie powinny.


#syria
Pobierz
źródło: comment_Km5zhAZs6vatE2C0MZctScgCFUZe2vJz.jpg
  • 17
@matador74:

Ofensywa przystopowała z uwagi na operacje prowadzone pod Al-Tab i widmo tureckiego ataku na Manbij.


Al-Tab xD
Może jeszcze Al-Ctrl i Al-Alt.
Ten koleś może nie zauważył ale SDF nie prowadzi działań zbrojnych w tamtym rejonie bo nie ma tam już ISIS ! A Turcy wiadomo że nie zaatakują jak tam są Ruscy i USA. Albo to gruba podpucha (W każdym wpisie można znaleść wiele błędów rzeczowych). Albo to kretyn
@matador74: Faktem jest że walczą oni po dość kontrowersyjnej stronie tej wojny (zwłaczcza jeśli kiedyś YPG/PKK zwróci się przeciwko SAA). Ale jeśli ktoś z Polski chce walczyć z ISIS to do której ze stron ma się zwrócić?Czy jest jakaś inna możliwość ?
Al-Tab xD

Może jeszcze Al-Ctrl i Al-Alt.

Ten koleś może nie zauważył ale SDF nie prowadzi działań zbrojnych w tamtym rejonie bo nie ma tam już ISIS


@RuskiAgent1917: myślę, że to po prostu duży skrót myślowy. Al-Thawrah, al-Tabqa, Tabqa, al-tab - te wszystkie nazwy są wymiennie używane na tt w odniesieniu do jednej miejscowości, Tabqi właśnie a SDF jak najbardziej prowadzi tam działania. Nie dostrzegam więc nieścisłości w tej informacji.

PS.
@zenon1002: Ja zrozumiałem Al-Tab jako Al-Bab i że tam są prowadzone nadal dzialania przeciwko ISIS. Widocznie źle zrozumiałem. Problemem jest to że w praktycznie wszystkich wpisach są jakieś błedy rzeczowe.
@alphabeta: nazwiska nikt nie zna, a koleżka jakoś nie ma ochoty się przedstawiać. Nie sądzę, aby on i jego towarzysze broni byli "ochotnikami", zapewne rzeczywiście są b. członkami polskich oddziałów specjalnych którzy teraz pracują w jakiejś "firmie ochroniarskiej" za zgodą polskich władz. Pojawili się na miejscy chyba w styczniu, kiedy perspektywa ataku na Rakkę stała się realna.