Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, proszę o radę!
Przede mną wybór studiów, a ja się waham, bo wszystkie opcje interesują po równo. Do wyboru mam #dziennikarstwo, #socjologia, #filozofia. Przyszłość wiążę jednak z radiem, to moja przeolbrzymia zajawka i to jako prezenter radiowy planuję zarabiać na siebie i moją rodzinę. Prezenterzy z którymi rozmawiałem, mówią, że dziennikarstwo to zły wybór - w takim razie dlaczego nie filozofia albo socjologia (bo oba związane są z moimi zainteresowaniami)? A może macie pomysł na jakiś kierunek, który nie jest dziennikarstwem, a może pomóc (miejmy nadzieję) przyszłemu prezenterowi radiowemu? Taki, który może coś wnieść. Macie jakiś pomysł?
#studia #pomocy #copolicbazie
  • 24
@Kiszka_94: W sumie z logopedią to dobry pomysł, kompletnie o tym wcześniej nie myślałem. DZIĘKI, biorę pod uwagę mocno.
@Brzytwa_Ockhama: Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak przyszłość kieruję mimo wszystko w jeden, konkretny punkt. Filozofia to jedynie moje zainteresowanie, które staram się zgłębiać, nie wiążę z nim jednak kariery zawodowej.
@BattlefieldCounterstrike: O tym też myślałem, ale znajomi, którzy wybierają się na takie studia mega dobrze ogarniają te tematy już
@MaaT: Reżyseria dźwięku/jakaś inna akustyka na pewno by ci bardziej pomogła. Ale jak chcesz z radiem związać przyszłość to jedna rada - to bardzo zamknięte środowisko, więc nie trać czasu. Dołącz do jakiegoś radia studenckiego (ale najlepiej takiego, które jednak nadaje na normalnych falach, nie w internecie) i zdobywaj warsztat. Nie wiem, gdzie jesteś, ale mogę polecić np Radio Afera w Poznaniu, lub Radio LUZ we Wrocławiu. Jak już trochę obycia
@Balcar: No tak, to jest jeden z moich głównych planów. Dzięki! :)

@hasztag_andrzej: Nie tracę czasu! Audycja w Radio Zachód już za mną, ale wygląda na to, że w każdej chwili mogę wrócić (zrezygnowałem przez problem z dojazdami po dłuższym czasie). Ponadto praktyka uczniowska w TVP (no, może nie radio, ale zawsze coś choć częściowo związanego). Teraz prowadzę audycję w mirkowym radio RWM FM i staram się robić jak najwięcej
@MaaT: Z drugiej strony, skoro masz już doświadczenie w radio, to zawsze możesz iść studiować kierunek związany z zainteresowaniami. Nic na tym nie stracisz, a spoko już jakieś podstawy masz, to i tak zakręcisz się przy radio bez względu na kierunek.
@Balcar: Dlatego właśnie wspomniane wyżej filozofia i socjologia. :) Jakieś niewielkie podstawy już mam, ale chyba jeszcze sporo przede mną.
@MaaT:
Na wstępie chciałbym życzyć Panu powodzenia w dobrym wyborze studiów, rozwijaniu swojej pasji.
Jeśli zaś chodzi o doradztwo w wyborze studiów, to nie chciałbym zbytnio Panu doradzać, gdyż sam jestem bardzo młodym człowiekiem. Niech Pan wybiera jakiś kierunek, w którym czuję się Pan zainteresowany, człowiek z pasją zawszę będzie miał jakąś prace, na Panu miejscu chyba wybrałbym dziennikarstwo, albo jakiś inny kierunek mocno z związany z dziennikarstwem, w Pana rękach
@MaaT: IMO kierunek studiów nie ma znaczenia. Ważne, czy w ich trakcie będziesz się angażował w działalność związaną z Twoją karierą, łapał kontakty, bywał w ważnych miejscach i nabierał doświadczenia.
@DonislawDev: W Internecie nie ma Panów; jestem Mateusz, miło mi!
Dziękuję za radę, biorę do serducha.

Śmieszkowanie jest, nawet zaraz zaczyna się audycja kolegi @Kordian_ziom, więc zapraszam! :)

@Asspirack: Pewnie coś w tym jest. Staram się angażować mocno już teraz, ale i studia chciałbym, by mogły dać cokolwiek. Dzięki! :))

Mirki, dziękuję Wam, bo mega mi pomogliście! Miło mi bardzo.
@MaaT: ja chodziłam do liceum o profilu dziennikarskim. Każdy dziennikarz, z którym dane mi było rozmawiać mówił, że wybór dziennikarstwa jako kierunku studiów to najgorszy z możliwych wyborów. Radzili za to, by wybierać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami - jeśli chcesz być dziennikarzem piszącym o gospodarce i ekonomii, to to studia ekonomiczne, itd. i do tego wiadomo, języki obce - więc filologie wszelkiego rodzaju.
@inmate4859: Każdy, którego spotkałem i ja (prezenterzy też) mówili to samo. Dokładnie to samo. Również ci po dziennikarstwie. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!