Wpis z mikrobloga

Kiedy masz 20 lat, ale wiesz, że już nigdy nie będziesz najlepszym muzykiem, ani malarzem, ani mistrzem szachowym, ani świetnym bilardzistą, ni matematykiem lub tenisistą, bo rodzice w ciebie nie inwestowali i nie spędzając czasu razem niczym nie zainteresowali.
#stulejacontent #przegryw #depresja #takaprawda #gorzkiezale

Pobierz p.....n - Kiedy masz 20 lat, ale wiesz, że już nigdy nie będziesz najlepszym muzykiem...
źródło: comment_OpEGsocC2tTJmEmCImYR2xNNKUNZ2tla.jpg
  • 207
@wykopowa_ona: Wiadomo, że dziecku wielu rzeczy nie przetłumaczysz, ale można zasiać pewne ziarenko. Jeśli dzisiaj powszechnie powołuje się na różne przeżycia człowieka z dzieciństwa, które mniej lub bardziej wpływają na jego aktualne życie, to pewne zwyczaje też można wdrążyć. Może zadziałają a może nie, szanse zawsze warto mnożyć.
Nie mówię, że od razu trzeba wysyłać dziecko na wszelkie możliwe zajęcia dodatkowe. Mnie rodzice zawsze pytali co tam ciekawego robię, np. na
rzedałem po 5 latach i trafiła się okazja wyjazdu na Filipiny w celach


@pawelun: Oczywiście, ale tutaj również jest dużo rzeczy nie do przeskoczenia. Ja się zgadzam z tym, że często wcześniejsze zajęcie daje dużo możliwości, ale ile razy się okazuje, że osoba ćwiczyła grę na pianinie i wymiękła po 4 latach, bo było zbyt dużo wyrzeczeń. Jesli mówisz o czymś gdzie nie oczekujsze 100% zaanagażowania to wiek 20 lat jest
ale czasami jest mi #!$%@? trochę przykro


@zupa_z_kasztana: nooo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

najlepszym malarzem, mistrzem szachowym czy tenisistą


@support: zgodzę się tylko co do malarza.
Zagraj sobie z 13latką która ćwiczy od kilku lat. Ja grywałem czasem rekreacyjnie. #!$%@?ła mnie. Nie ma szans (i możliwości - nauka, praca) żeby to nadrobić.
@support: I jak chcesz nadrobić lata treningów nad techniką, taktyką, czy fizyczynymi możliwościami, do tego dochodzi kwestia psychiki i radzenia sobie ze stresem. Zakładając, że zaczynasz od zera i jak rozumiem nie mówimy o byciu mistrzem rejonu.
@support:

mając 20 lat nadal możesz byćnajlepszym mistrzem szachowym


Nie wiesz o czym piszesz. Znam pojedyncze przypadki szachistów co zaczęli grać po 12 roku życia i osiągnęli poziom arcymistrza. I to raczej był poziom słabszego arcymistrza, tak do ok ~750 miejsca na świecie. Najlepsi są już w czołówce swojego kraju jak nie świata w tym wieku, a umysł po dwudziestce jest dużo mniej chłonny. A do tego trzeba zajmować się
@Aiden7: latami treningów ;) sam znam człowieka który w wieku 25 lat oderwał się od komputera i już po 2 latach wygrał mistrzostwa europy w innym ale zbliżonym sporcie rakietowym
@support: No to mówimy o innym sporcie rakietowym czy o tenisie? Druga sprawa to o jakim mistrzostwie mówimy, w Tenisie najbardziej liczą się Wielkie Szlemy jak kojarzę.

Poza tym lata treningów to przyzywczajanie ścięgien, układu nerwowego itd. Też znam osoby, które zaczęły trenować po 25 roku życia i zostały mistrzami Polski czy Europy, ale nie w Piłce nożnej tylko Ultimate.
@Aiden7: Lata treningów od dziecka to też zwyrodnienia już w wieku 2X lat i walka z ciągłym bólem. Z całą pewnością można osiągnąć mistrzostwo w każdej dyscyplinie sportu zaczynając trenować nawet później niż w wieku 20 lat. Historia sportu zna mnóstwo takich przypadków. Oczywiście mówimy tutaj o jednostkach, a nie każdym człowieku. Jest to jednak jak najbardziej możliwe więc OP jeśli tylko bardzo chce powinien walczyć bo samą walecznością można zajść
@support: Zaczynasz wchodzić w tematy, na które jest milion pytań. Poza tym w każdym sporcie, to pokaż mi mistrza gimnastyki, który zaczął po 20 roku życia albo sprintera, piłkarza, wspomnianego tenisistę wygrywającego Wielkiego Szlema. Jeśli jest jeden taki przypadek na milion to znaczy tyle, że dane jest to tylko wybitnie uzdolnionemu w tej dziedzinie, a to nijak ma się do ogółu.

A pytanie są proste czy zaczął uprawiać poważnie sport w