Wpis z mikrobloga

@Glutaminian_Sodu: to jest niezła patologia u niektórych kierowców na drodze xD a jebnę lewy na rondzie XD potem ci puści ludzie na rondach, które mają więcej pasów niż jeden włączają i myślisz, że chcą pas zmienić XDDD
nie wiem co oni maja w głowach przecież logiczne, że jeżeli nie daje prawego do zjazdu to jadę dalej, po cholerę ten lewy ma być włączony :D a jeszcze śmieszniejsi są ci co dają
@Glutaminian_Sodu: zdawałam prawko 6 lat temu i egzaminator dał mi za brak kierunkowskazu przy wjeździe na rondo ostrzeżenie ;)
zdałam, sytuację zapamiętałam, ale kierunkowskazu nadal nie włączam
@razenas: może jakiś janusz Ciebie nie nauczył xD

@natarczywa_pomarancz: a nwm, mnie uczyli a tego nie stosuje bo tak naprawdę więcej to zamieszania powoduje

@Shatter:

rondo to zbiór skrzyżowań lub skrzyżowanie, z tym, że przepisy skłaniają się do tego pierwszego.


Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, a nie żaden zbiór skrzyzowań.

Są dwie opcje, albo kierunek w lewo i w prawo przy zjeździe albo tylko przy zjeździe, przy czym
@Glutaminian_Sodu: zabawne to jest to że są tacy co nie wiedzą co to rondo. Rondo jest skrzyżowaniem z wyspą po którym się jeździ ruchem okrężnym. Skrzyzowaniem. A takie coś jest wyraźnie opisane w tzw kodeksie drogowym i nie ma zwalniających przepisów na niedawanie kierunku w lewo. To co jest teraz lansowane to przyzwolenie na lenistwo. Nie spotkałem się z rondem gdzie lewy kierunek nie ma sensu - dla mnie wykonującego ten