Wpis z mikrobloga

zabawni są ci co na wjeździe na rondo dają lewy kierunkowskaz.


@Glutaminian_Sodu: wg kodeksu drogowego nie ma obowiązku sygnalizowania, na którym zjeździe planujesz z ronda zjechać, ale taka praktyka jest jak najbardziej wskazana.

Po liczbie plusów dla twojego komentarza widzę jednak, że w Polsce nic się nie zmieni przez resztę mojego życia. Polacy to zwykłe #!$%@? xD
@agaja: Po pierwsze: nie szkodzi. Po drugie: może pomóc.

Jak pomóc? Zwyczajnie przekazując innym kierowcom informację o tym, że na pewno nie będę zjeżdżał pierwszym, lub drugim zjazdem (zwłaszcza tym dojeżdżającym do ronda z naprzeciwka).

Nikogo nie mam zamiaru nawracać, że tak powinno się robić, zwracam jedynie uwagę, że na pewnym typie rond taki kierunek w lewo nie zaszkodzi, a może pomóc i wkurza mnie gdy ktoś nazywa takich kierowców "śmiesznymi".
a może pomóc i wkurza mnie gdy ktoś nazywa takich kierowców "śmiesznymi"


@M4lutki: nie no, rozumiem, ale zwróć proszę uwagę, że ja prosiłam jedynie o rozwinięcie myśli odnośnie rzekomej przydatności lewego kierunku przy wjedzie na rondo - bez komentarza czy oceny.

Zwyczajnie przekazując innym kierowcom informację o tym, że na pewno nie będę zjeżdżał pierwszym, lub drugim zjazdem (zwłaszcza tym dojeżdżającym do ronda z naprzeciwka).


Podejrzewałam w sumie, że o to
nie no, rozumiem, ale zwróć proszę uwagę, że ja prosiłam jedynie o rozwinięcie myśli odnośnie rzekomej przydatności lewego kierunku przy wjedzie na rondo - bez komentarza czy oceny.


@agaja: Tym tekstem nie piłem do Ciebie tylko do innych tutaj komentujący :) Jeśli poczułaś się urażona to przeprasza.

Podejrzewałam w sumie, że o to chodzi, ale często czekający na innych wjazdach i tak tego nie widzą - bo coś stoi na wyspie,
@Glutaminian_Sodu: Wydaje mi się, ze nie zrozumieliśmy się najlepiej. Zakładasz, że wszyscy powinni przestrzegać przepisów i jest to jak najbardziej słuszne założenie, jednak jak wszyscy dobrze wiemy, że nie jest prawdziwe. Część korzysta z kierunkowskazów, jedni robią to dobrze, inni nie a niektórzy w ogóle z nich nie korzystają. W tej sytuacji wolę się spotykać na rondach z osobami, które w jakikolwiek sposób sygnalizują gdzie będą jechać ( kierunek w lewo
@Zaax włączony lewy kierunkowskaz przez kierowcę na rondzie nie wprowadza w błąd, ale jest zbędną informacją dla tego który czeka na wjazd. Czy on zawraca czy zjedzie tuż za moim wjazdem to i tak muszę mu ustąpić pierszeństwa. Mnie nie interesuje gdzie on jedzie. Może nawet jeździć cały dzień w kółko. Bo i tak muszę go przepuścić i wjechać za ni.. Gdy ma zamiar zjechać z ronda to wrzuca prawy kierunkowskaz, rozpoczyna