Wpis z mikrobloga

"Polskość to nienormalność"

Wkurzałem się na to przez lata, złościłem na czekoladowe orły, niemrawe czczenie bohaterów antykomunistycznych i wszystkie takie rzeczy, sami wiecie, co będę się rozpisywał.

A teraz się odmieniło i po roku patrzenia na "Polską" i "Narodową" władzę i jej wycieranie sobie gęby patriotyzmem do najniższych celów (np. by chronić dupę swoich dygnitarzy albo przejąć więcej władzy), zawłaszczanie nazwisk osób, które nigdy by ich nie poparły, do ich propagandy, warcholstwo na arenie międzynarodowej, itd., itp., to mam dosyć.

Jeśli tylko na to stać polską prawicę, a na to wygląda, to rzeczywiście: Polskość - rozumiana prawicowo - to nienormalność i "Michnikowszczyzna" słusznie ją zwalczała przez 25 lat III RP.

#neuropa #4konserwy #patriotyzm #iiirp #dobrazmiana
  • 45
@neoneo: idąc tą logiką to większość komunistów i socjalistów przedwojennych byś podpiął pod prawicę - też byli patriotami oraz - wbrew liberalnym trendom - opowiadali się za dobrem i jednością narodu.
Więc to chyba nie ma sensu.
@steve__mcqueen: No bo to jest rzeczywiście konflikt bez wyjścia w ramach istniejącego podziału.

Dla jednego ważniejsza jest gospodarka -> PiS to lewica
Dla innego prawa mniejszości, EU => PiS to skrajna prawica

Umówmy się więc: PiS to lewica ekonimiczna i prawica obyczajowo/światopoglądowa. Zgoda? :)
"Polskość to nienormalność"


@neoneo: Patriotyzm to nie sebixy i PIS a normalne zdrowe podejscie do zycia we wlasnym kraju otaczanie sie swoimi ludzmi o podobnych pogladach i ideach chcacych zyc bezpiecznie i w spokoju. Twoje podejscie jest typowe dla lewackiego lba wypranego przez newsy tvn ze Polska be a na zachodzie ladni panowie w garniturach rozdaja cukierki
@rybsonk: Proszę bardzo... Zieeeew.... Jeszcze niedawno byłem 169% patryiotom, Bóg Honor i Ojczyzna to były moje ideały, teraz się odmieniło i to aż o 360º - odkąd przyszli nowi politycy i robią to co wszyscy ich poprzednicy. To przez Jarka mój patriotyzm prysł jak bańka, wszystko przez nich i do tego Merkel się nie słuchajo, Tuska obrażajo, jak oni tak mogą, tego im nie daruje. Zrozumiałem że jedyną moją miłością
A teraz się odmieniło i po roku patrzenia na "Polską" i "Narodową" władzę i jej wycieranie sobie gęby patriotyzmem do najniższych celów (np. by chronić dupę swoich dygnitarzy albo przejąć więcej władzy), zawłaszczanie nazwisk osób, które nigdy by ich nie poparły, do ich propagandy, warcholstwo na arenie międzynarodowej, itd., itp., to mam dosyć.


@neoneo: Patriotyzm to sposób na ukrycie swojej niekompetencji i braku jakiekolwiek doświadczenia zarządczego. Takie rujnowanie kraju pod płaszczem