Wpis z mikrobloga

"Polskość to nienormalność"

Wkurzałem się na to przez lata, złościłem na czekoladowe orły, niemrawe czczenie bohaterów antykomunistycznych i wszystkie takie rzeczy, sami wiecie, co będę się rozpisywał.

A teraz się odmieniło i po roku patrzenia na "Polską" i "Narodową" władzę i jej wycieranie sobie gęby patriotyzmem do najniższych celów (np. by chronić dupę swoich dygnitarzy albo przejąć więcej władzy), zawłaszczanie nazwisk osób, które nigdy by ich nie poparły, do ich propagandy, warcholstwo na arenie międzynarodowej, itd., itp., to mam dosyć.

Jeśli tylko na to stać polską prawicę, a na to wygląda, to rzeczywiście: Polskość - rozumiana prawicowo - to nienormalność i "Michnikowszczyzna" słusznie ją zwalczała przez 25 lat III RP.

#neuropa #4konserwy #patriotyzm #iiirp #dobrazmiana
  • 45
  • Odpowiedz
@leleszek: Hihi haha. A tak na poważnie to nie żal Ci patrzeć jak PiS rozwala nasze bezpieczeństwo geopolityczne w imię polityki wewnętrznej?

Mów co chcesz o PO, ale jak na "taśmach kelnerów" posłuchasz poważniej Sikorskiego czy innych to widać tam patriotyzm w działaniu.
  • Odpowiedz
nie wchodzą w tyłek makreli i Putinowi


@leleszek: Makreli zaczynają odkąd na horyzoncie jest widmo Schultza. Putinowi jako hołd wystarczy przesuwanie czołgów w zasięg ostrzału z Kaliningradu.

Btw, gdzie jest wrak?

A robić dobrze to robią. Ostatnio chyba najwięcej Anglikom (hołdy u May) i jak zwykle Amerykanom za friko. No i maleńki Orban nie może się odgonić mimo że gdzie ma Polskę PiS zobaczyliśmy niedawno w Brukseli.
  • Odpowiedz
Pis i prawica lol


@Sagitarius: Pewnie że prawica, socjalna prawica.

Wbrew pozorom PiSowi niekoniecznie jest dalej do Korwina niż do np. Razem. Rozdawnictwo pieniędzy vs fiskalizm to jest jeden wymiar klasyfikacji, ale ogólne ramy świadopoglądowe to drugie. Korwin tak samo jak Szyszko nie wierzy w globalne ocieplenie, uznaje prymat państwa narodowego, itd., itp.
  • Odpowiedz
@neoneo: Nie ma czegoś takiego jak prawica i socjalizm, przecież to się z definicji wyklucza. Pis to narodowi socjaliści. W ogóle obecne partie nie tylko w Polsce nie da się zamknąć w schematy lewica-prawica. To są hybrydy tego co chce usłyszeć ztargetowany potencjalny wyborca. Czysta socjotechnika.
  • Odpowiedz
Mów co chcesz o PO, ale jak na "taśmach kelnerów" posłuchasz poważniej Sikorskiego czy innych to widać tam patriotyzm w działaniu.


miło patrzeć, za 5 lat będą cytować "taśmy prawdy" jako klasyki polskiej realpolitik dx
  • Odpowiedz
bolszewizm pod prawicę podepniesz


@Sagitarius: Słownik jest wciąż po mojej stronie.

Bolszewizm ani nie był za wspólnotą narodową (ideą było stworzenie ZSRR - konglomeratu narodów), ani rodziną (patrz: Pawlik Morozow) ani własnością prywatną (tu chyba bez komentarza).

Po prostu dla mnie - i innych nazywających PiS prawicą - cechą konstytuującą dla prawicy nie jest liberalizm gospodarczy, a zachowawczość obyczajowa / pielęgnowanie wspólnoty narodowej.
  • Odpowiedz