Wpis z mikrobloga

Nigdy nie mogłem zrozumieć jaki jest właściwie status Vadera w Imperium. Z jednej strony ma być uczniem Lorda Sithów, czyli drugą najważniejszą, najpotężniejszą istotą w całej galaktyce. Z drugiej strony w Nowej Nadziei (o ile dobrze pamiętam), Tarkin mu rozkazuje, a podkomendni się z niego podś#!$%@?ą. W Rogue One tak samo - niby super potężny Vader, a to Tarkin decyduje o wszystkim, Tarkin wszystkich rozstawia po kątach, Tarkin sobie bierze Gwiazdę Śmierci i nią zarządza. Tarkin, Tarkin, Tarkin. Bez sensu to. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, wszystkie filmiki na youtubie, które niby mają tą sytuację wyjaśniać, nic nie wyjaśniają - typowe fanowskie myślenie życzeniowe i wyssane z palca teorie. "Vader po prostu szanuje Tarkina". Ta, lord Sithów kogokolwiek szanuje i się z kimś liczy...

Co więcej, w ogóle nie wygląda na to, żeby "Sithowie rządzili galaktyką". Nawet jeden Sith nie rządzi. Palpatine się wcale nie ujawnił jako Sith, nikt nie respektuje Sithów, chyba poza postaciami ściśle wtajemniczonymi w bieg wydarzeń nikt nawet nie pamięta o tym zakonie. Tak na dobrą sprawę, to Palpatine poza walką z Macem Windu właściwie mógłby być zwykłym politykiem i nie posiadać żadnych mocy, a tak samo by doszedł do władzy. #starwars
Goryptic - Nigdy nie mogłem zrozumieć jaki jest właściwie status Vadera w Imperium. Z...

źródło: comment_wXqnQriiHldvSQC52durDTAAVjTOulvD.jpg

Pobierz
  • 22
@JesusOfSuburbia: no o tym mówię, to jest śmieszne, żałosne i się kupy nie trzyma. Anakin porzucił wszystko dla potęgi i władzy, a nie miał jej wcale jako Vader. Wizualnie itp. kreowany jest na nie wiadomo jakiego bonzo, a nie może nic.
@Goryptic: Vader był głównodowodzącym wojsk Imperium, ale Tarkin był dowodzącym Gwiazdą Śmierci (po zabiciu Krennica), więc na pokładzie to on miał ostatnie zdanie. Dodaj jeszcze do tego, że Anakin zna Tarkina z Wojen Klonów, natomiast Tarkin tylko podejrzewał, że Vader to Anakin. Na SciFi StackExchange było pytanie o to, generalnie sytuacja w Nowej Nadziei jest nietypowa
@Goryptic: Vader był tak jakby "Organem Wykonawczym" Imperium. Tarkin mu rozkazuje bo był to zarządca całej galaktyki i jedna z najbardziej zaufanych osób dla Imperatora. Też nie do końca tak że Wielki Moff go gnębił bo byli oni przyjaciółmi bardziej- po prostu po służbie. Pokazuje to pięknie TCW.
@Wakmep: Tarkin to dowodzący GŚ, ale nie "zarządca galaktyki". Poza tym Tarkin nie był pewny, czy Vader to Anakin, tak przynajmniej jest w książce "Tarkin", która jest kanoniczna
@Goryptic: R1 wyjaśnia to przecież - Sidius się po prostu #!$%@?ł, że Vader pozwolił planom uciec bo bawił się w jakieś desanty sresanty zamiast ten ledwo i tak trzymający się już kupy okręt flagowy rebeli po prostu z miejsca #!$%@?ć ze wszystkim co na nim było. Dlatego kazał mu się słuchać gościa z jajami i mózgiem - Tarkina. A Vader grzecznie posłuchał, bo niewolnikiem się urodził, niewolnikiem był u Jedi i
@Goryptic ja to rozumiem tak że no palpatine jest najważniejszy, a vader to jakby sługa do wykonywania specjalnych zadań, no a tarkin to taki ogólny dowódca (który rządzi wojskiem). Pewnie sidious wziął tarkina na dowódce z tego powodu że ma większe umiejętności taktyczne od vadera, a vader wbija ze swoją ekipą gdy są jakieś ważne misje do wykonywania
@Tomek7: Ach, szkoda że tak zepsuli motyw Vader-Tarkin bo z tego co wiem w poprzednim kanonie znali się oraz TCW pokazało jak się pierwszy raz spotkali.
Natomiast Tarkin był zarządcą galaktyki- Wielki Moff to zarządca wszystkich sektorów. Przynajmniej tak to rozumiem.
Natomiast Tarkin był zarządcą galaktyki- Wielki Moff to zarządca wszystkich sektorów. Przynajmniej tak to rozumiem.


@Wakmep: Wielki Moff jest zarządcą nadsektora, na który składa się sektorów, ale takich nadsektorów w galaktyce było kilka. Tarkin mógł mieć co najwyżej trochę bardziej uprzywilejowaną pozycję względem innych Wielkich Moffów w taki sposób, że miał najlepsze układy z Palpim i jako pierwszy był mianowany na to stanowisko.