Wpis z mikrobloga

@Iudex: Bodzio meble to najgorsze gówno z jakim miałem do czynienia, na szczęście nie moje, tylko w wynajmowanym mieszkaniu. Przy otwieraniu szuflady przód odpada, bo jakiś geniusz wymyślił że połączy to z resztą kołkami, które właśnie przy otwieraniu najmocniej pracują. Omijać szerokim łukiem, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale też jakość wykonania.
@Iudex: Mi się zawsze wydawało, że malują na #!$%@? kolory bo pewnie takie zalegają w magazynie i są tańsze. Deweloperzy budując nowe bloki kupują farby białe i odcienie szarości, więc pewnie jest na nie większy popyt.
@Iudex: Kiedyś słuchałem wywiadu z autorem książki nt. chaosu architektonicznego w polskich miastach. O kolorach elewacji powiedział, że wygląda to często tak, że Wspólnota/Spółdzielnia Mieszkaniowa zbiera kasę na remont elewacji i ogłasza przetarg. Zwycięska firma dzwoni do sekretariatu dyrektora i pyta jaki ma być kolor elewacji, bo w warunkach przetargu nie zostało to zapisane. Na to pani Halinka mówi albo, że wszystko jedno i wybierzcie sami (czyt. najtańsza farba), albo naradza
Oczekujesz mieszanki białego koloru z odcieniami innych kolorów. Problem polega na tym, że taka elewacja po 5 latach staje się szara i brudna. Trudno o lepszą alternatywę, niż pastele. One też się brudzą, ale tego aż tak nie widać. A na białym każdy zaciek paskudnie widać.


@hetman-kozacki:
Źle zrobiona elewacja po taniości się będzie brudzić. Dobrze wykonana elewacja żadnych zacieków nie będzie mieć, oczywiście zmatowieje, ściemnieje, ale nie ma prawa mieć