Wpis z mikrobloga

What difference a day makes?

Nie wyobrażam sobie jaki klimat musiał mieć Hong Kong na początku lat 90, smutne że nigdy nie będzie mi dane tego doświadczyć. Odpowiednio szukając można dzisiaj jeszcze natknąć się na resztki klimatu z tamtego okresu, ale to tylko ulotne wspomnienia.

Jak ktoś ma zajawkę na azjatyckie klimaty i azjatyckie kino to polecam filmy Wong Kar Waia, najlepiej zacząć od Chungking Express. Jak przyleciałem do Hong Kongu ponad 2 tygodnie temu to pierwszą osobą którą poznałem był Koreańczyk, który polecił mi obejrzeć ów film zanim udam się na eksplorację tego klimatycznego miasta.

#filmy #hongkong #chiny #azja #przemyslenia #artofleaving
d.....s - What difference a day makes?

Nie wyobrażam sobie jaki klimat musiał mieć...
  • 2
Nie wyobrażam sobie jaki klimat musiał mieć Hong Kong na początku lat 90, smutne że nigdy nie będzie mi dane tego doświadczyć.


@dawid-rams: no ale jaki, chociaż zakreśl o co chodzi xd
@Papilon HK to dla mnie jedno z tych miast gdzie czuję się jak we śnie, gdzie rzeczywistość nie jest do końca rzeczywista i z każdym krokiem bardziej czuję jak bym oglądał film.

Oglądając filmy Kar Waia można zobaczyć HK sprzed oddania go w ręce Chin, na początku lat 90, kiedy był jeszcze kolonią brytyjską. Porównując moje doświadczanie miasta z obrazami z filmu doznaje nostalgii bo choć ciągle jest to miasto z upajająca