Wpis z mikrobloga

#olx #januszeolx chociaz czesciej #grazynyolx #mieszkanie #wynajem #lublin #zalesie (to w koncu lublin czy zalesie? xD) #wincyjtagow

W sumie to nie mam pilnej potrzeby zmiany mieszkania ale tam gdzie wynajmuje jest kilka wad ktore zaczynaja mi coraz bardziej dokuczac. No wiec tak sobie w #pracbaza przegladam oferty i co tam sie #!$%@? to ja nie mam pytan xD ciezko znalezc oferte ktora zawiera wszystkie niezbedne informacje:
1. brak adresu - no #!$%@? xD wynajmujesz mieszkanie piszesz w ogloszeniu ze w nowym budownictwie ale #!$%@? nie piszesz gdzie. i jeszcze jestem w stanie zrozumiec, że nie każdy chce szastać dokładnym adresem w internecie no ale chociaż ulice lub osiedle. to dla mnie już dużo. ja #!$%@?.
2. niska cena - mieszkanie 2-pokojowe, TANIO!!!111 ONEONEONE 800zł. Wchodzę i już wiem czego się spodziewać. W szczegółach napisane, że do ceny trzeba doliczyc czynsz 600zł + media. No i o ile jestem w stanie zrozumieć brak wpisanych mediów bo nie są stałe i zależą od mieszkańców tak czynsz można już chyba #!$%@? doliczyć. ja #!$%@?
3. brak zdjęć - spoko wierzę na słowo, że ładne i zmarnuję mój czas na oglądanie mieszkania które może mi się potencjalnie nie spodobać.
4. w sumie to mieszkanie, ale jednak kondygnacja w domku. No zajebiście - tytuł "wynajmę MIESZKANIE bez właścicieli" ale w srodku ogłoszenia już, że jednak jest to piętro w domku a właściciele mieszkają piętro wyżej/niżej.
5. To był mój faworyt dziś - rozmazane zdjęcia. I to o ironio ostro rozmazane, tak że nic nie widać. pic real
6. Podawanie sprzecznych ulic i dzielnic. Dziś trafiłem na ogłoszenie gdzie było w tytule "MIESZKANIE NA LSM ul. SZAFIROWA" xD zajebiscie.
7 "wynajmę sympatyczną kawalerkę" - super, jak sympatyczna to mysle ze sie dogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. wysoki standard - ogladasz zdjecia a tam prl lub lata 90' - i o ile umeblowanie mi nie przeszkadza i jestem w stanie zniesc te lata 90' bo mieszkanie tylko wynajmuje to #!$%@? cena powinna byc za to odpowiednio obnizona i wlasciciel nie powinien pisac o wysokim standardzie

wez tu wynajmuj mieszkanie czlowieku ()
o.....k - #olx #januszeolx chociaz czesciej #grazynyolx #mieszkanie #wynajem #lublin ...

źródło: comment_mzVTXn2XGbQrvTsD775dweEYBMsVVpZv.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@onsok: Ostatnio szukałem mieszkania na wynajem i znalazłem "bardzo fajne", spore w dosyć atrakcyjnej cenie, w opisie info, że bezczynszowe i w sumie wychodziło załóżmy 1300zł + opłaty za media. Myślę sobie spoko, pasuje, ale dzwonię pod numer z ogłoszenia, umówiliśmy się na oglądanie, ale miła pani z agencji nieruchomości poinformowała mnie jeszcze, że dochodzi dwumiesięczna kaucja plus prowizja dla agencji nieruchomości w wysokości miesięcznej opłaty, czyli na start 5200zł.
  • Odpowiedz
@onsok jak kiedyś szukałem pokoju to natknąłem się na chyba 20 ofert typu "wynajmę pokój od marca za 600 zl" i tyle. Zero zdjęć, zero numeru telefonu, zero maila NIC. Co ci ludzie w głowach mają :D
  • Odpowiedz
@onsok: Jak ja się cieszę, że trafiłem na normalne mieszkanie i wynajmującą, cokolwiek się dzieje, od razu wymiana. Ze zdjęciami miałem tak, że akurat były mega paskudne ale lokalizacja mi bardzo pasowała i na miejscu okazało się, że jest dużo dużo lepiej. Babka jest raz na miesiąc po hajs i tyle. Znajomi jak szukali mieszkania to plagą ostatnio jest, że gość wystawia mieszkanie/pokój w cenie x, a na miejscu x+100zł,
  • Odpowiedz
@onsok:
Ostatnio mnie baba rozbroiła. Zawsze proszę o możliwość dosłania zdjęć na maila, a ta do mnie, że "jak wrzucała ogłoszenie to nie chciało jej się robić zdjęć i teraz jej się tymbardziej nie chce". Odpowiedziałem tylko "to mi się nie chce wynajmować"

Masakra z tymi ludźmi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
To jest tragedia w Lublinie, sam co roku zmieniam mieszkanie z różnych przyczyn, w zadnym nie zoatalem na cale studia. A proces szukania mieszkania tutaj to katorga.. jak pomysle ze czeka mnie to znowu w wakacje to krew zalewa. Moze w koncu uda sie cos na dluzej znalezc
  • Odpowiedz
@onsok: Ostatnio stwierdziłem, że handel nieruchomościami to jeszcze większy rak niż autami. Znam mniej wiecej mały rynek mieszkań w mojej mieścinie i to jak są opisane mieszkanie a jak wyglądają i jaki jest ich stan naprawdę to jest jedno wielkie #!$%@? oszustwo. Sam wynajmowałem jedno i teraz to mieszkanie jest na sprzedaż, jak czytam opis to mam ochotę odwalić jakąś inbę, ale jakby to powiedział Zbyszek Stonoga, nie warto #!$%@?,
  • Odpowiedz
@onsok: ogłoszenia to ostre przegięcie ale to cojeszcze przy umowie się czasem odbywa. 6 miesieczny okres wypowiedzenia :O albo zakaz przyjmowania gosci, spania w weekendy, otwierania okien, kapieli po poznych godzinach. Ludzie nigdy nie przestana mnie zaskakiwac.
  • Odpowiedz
  • 1
@onsok To samo w warszawie xdd ceny z kosmosu i meble pamietajace gierka.. No #!$%@?, jesli juz ja bym cos wynajmowal to #!$%@? te prlowskie meble i zainwestowal w jakis jysk czy ikee, potem zal, ze nikt tego wziac nie chce
  • Odpowiedz
@onsok: Oj znam ten bol. Chce kupic mieszaknie i 80% nie ma adresu, brak widoko z okna czy z balkonu. Wszystko przez te j... agencje nieruchmosci, ktore boja sie pojde sam do wlasciciela i omine ich bandyckie 3%.
  • Odpowiedz