Wpis z mikrobloga

#olx #januszeolx chociaz czesciej #grazynyolx #mieszkanie #wynajem #lublin #zalesie (to w koncu lublin czy zalesie? xD) #wincyjtagow

W sumie to nie mam pilnej potrzeby zmiany mieszkania ale tam gdzie wynajmuje jest kilka wad ktore zaczynaja mi coraz bardziej dokuczac. No wiec tak sobie w #pracbaza przegladam oferty i co tam sie #!$%@? to ja nie mam pytan xD ciezko znalezc oferte ktora zawiera wszystkie niezbedne informacje:
1. brak adresu - no #!$%@? xD wynajmujesz mieszkanie piszesz w ogloszeniu ze w nowym budownictwie ale #!$%@? nie piszesz gdzie. i jeszcze jestem w stanie zrozumiec, że nie każdy chce szastać dokładnym adresem w internecie no ale chociaż ulice lub osiedle. to dla mnie już dużo. ja #!$%@?.
2. niska cena - mieszkanie 2-pokojowe, TANIO!!!111 ONEONEONE 800zł. Wchodzę i już wiem czego się spodziewać. W szczegółach napisane, że do ceny trzeba doliczyc czynsz 600zł + media. No i o ile jestem w stanie zrozumieć brak wpisanych mediów bo nie są stałe i zależą od mieszkańców tak czynsz można już chyba #!$%@? doliczyć. ja #!$%@?
3. brak zdjęć - spoko wierzę na słowo, że ładne i zmarnuję mój czas na oglądanie mieszkania które może mi się potencjalnie nie spodobać.
4. w sumie to mieszkanie, ale jednak kondygnacja w domku. No zajebiście - tytuł "wynajmę MIESZKANIE bez właścicieli" ale w srodku ogłoszenia już, że jednak jest to piętro w domku a właściciele mieszkają piętro wyżej/niżej.
5. To był mój faworyt dziś - rozmazane zdjęcia. I to o ironio ostro rozmazane, tak że nic nie widać. pic real
6. Podawanie sprzecznych ulic i dzielnic. Dziś trafiłem na ogłoszenie gdzie było w tytule "MIESZKANIE NA LSM ul. SZAFIROWA" xD zajebiscie.
7 "wynajmę sympatyczną kawalerkę" - super, jak sympatyczna to mysle ze sie dogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. wysoki standard - ogladasz zdjecia a tam prl lub lata 90' - i o ile umeblowanie mi nie przeszkadza i jestem w stanie zniesc te lata 90' bo mieszkanie tylko wynajmuje to #!$%@? cena powinna byc za to odpowiednio obnizona i wlasciciel nie powinien pisac o wysokim standardzie

wez tu wynajmuj mieszkanie czlowieku ()
o.....k - #olx #januszeolx chociaz czesciej #grazynyolx #mieszkanie #wynajem #lublin ...

źródło: comment_mzVTXn2XGbQrvTsD775dweEYBMsVVpZv.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@onsok: Jeszcze zauważyłam taką rzecz, może się czepiam. Ale oglądając zdjęcia chciałabym zobaczyć mniej więcej całościowe zdjęcia pomieszczeń. A bardzo często jest tak: kuchnia - zbliżenie na kącik ze zlewem i kuchenką, łazienka wanna/umywalka, w sypialniach zbliżenie szaf bądź łóżek. Mnie osobiście to przeszkadza, bo zanim mam coś obejrzeć wolałabym mniej więcej mieć obraz pomieszczenia całościowy. Rzecz jasna brak zdjęć to absolutna dyskwalifikacja.
  • Odpowiedz
@onsok: jeśli odpowiednio sobie przefiltrujesz ogłoszenia to wcale nie ma ich tak dużo.

Ciesz się, że ludzie 50+ w ogóle potrafią zamieścić ogłoszenie w Internecie i nie musisz spacerować po osiedlach w poszukiwaniu ogłoszeń na słupach.
  • Odpowiedz
@onsok: to zalezy od stosunku ceny kupna mkw do ceny wynajmu mkw. np: jak masz cene wynajmu mkw za 30 zl, a cene kupna za 15000 zl (sytuacja w srodmiesciu warszawy 5 lat temu) to musialbys - nie wliczajac kosztow transakcji, amortyzacji, utraconych korzysci, zmiennosci itd. - wynajmowac przez 41 lat aby przekroczyc sam kapital, nie odsetki...

teraz dramatycznie zmniejszyla sie dostepnosc kredytu, zwiekszyl popyt na najem (ukraincy itd.) itd.,
  • Odpowiedz
@onsok Jeszcze zapomniałeś o położeniu mieszkania w "blisko centrum/centrum/ścisłe centrum", gdzie blisko centrum to wieś na przedmieściach, a centrum to dowolne osiedle na obrzeżach.
  • Odpowiedz
@xhxhx:

@onsok: Ciekawostka: kiedy ja chciałam wynająć komuś mieszkanie i napisałam dokładnie wszystko, porządnie, tak żeby nie tracić czasu ludzi (no i swojego przy okazji) - był nawet filmik, bardzo dużo zdjęć, wszystkie szczegóły, to prawie nikt się nie zgłaszał. Jak wstawiłam tl;dr to od razu. Bądź tu mądry. Clickbaity działają, inaczej by nie było nasrane nimi w całym internecie, tyle.


no i nie tracilas czasu ludzi (i
  • Odpowiedz