Wpis z mikrobloga

Publikujemy badania, TL;DR niżej

Wracamy po krótkiej nieobecności. Woleliśmy poczekać z naszymi wpisami do momentu, kiedy opublikujemy obiecane Wam badania i odniesiemy się do tematyki, która była poruszana na wykopie. Do tej pory opieraliśmy się na badaniach wewnętrznych i zewnętrznych, które były przeprowadzane w czasach, kiedy mało kto myślał o wrzucaniu ich w internet. Odświeżyliśmy więc temat.
Wszystko poniżej, zapraszamy do lektury.

1. BADANIA ZUŻYCIA GAZU W PŁYTACH SOLGAZ GPC

Dlaczego Główny Instytut Górnictwa?
Szukaliśmy odpowiedniej instytucji, która jest bardzo wiarygodna i sprawdzi dokładnie nasze płyty. W połowie stycznia odpisał do nas GIG, który jest podporządkowany tylko Ministrowi Energii. Zdecydowanie nie jest to mała firma krzak, która działa komercyjnie, tylko instytucja nadająca się w sam raz do tych badań.

Jednostka GIG, która przeprowadziła badania na naszym sprzęcie to Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza. Na co dzień zajmują się badaniem procesów spalania, sprawdzania oszczędności energii itp.

Jak przebiegały badania?


Wszystko, łącznie z ciśnieniem atmosferycznym i temperaturą pomieszczenia znajdziecie na końcu tego wpisu, lub w formie [PDF do pobrania tutaj]( http://docdro.id/LRCpoGO).
Jest tam cała dokumentacja, którą zatytułowano: Badania kuchenki gazowej z palnikiem ceramicznym. Określenie efektywności spalania gazu.
Prace rozpoczęto już 18.01.2017r. Zbadano dokładnie efektywność spalania, skład spalin, zużycie gazu i wszystkie elementy, które wpływają na oszczędność gazu w naszych płytach.

Co z nich wynika?
Skopiujemy część podsumowania:
Zastosowanie kuchenki gazowej typu GPC 4-T z palnikami inżektorowymi w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikiem Bunsena pozwala na :
odzysk energii użytecznej dzięki akumulacji ciepła płyty grzejnej. Akumulacja ciepła płyty grzejnej przy podgrzewaniu i utrzymaniu potrawy do wymaganej temperatury pozwala na odzysk 857 kJ, co tradycyjna kuchnia gazowa z palnikami Bunsena zużywa do 1071 kJ.
spalanie gazu w palnikach inżektorowych kuchenki o wyższej sprawności - 28,7% w porównaniu do kuchenki tradycyjnej 22,03%. Oznacza to, że kuchnia typu GPC 4-T spala gaz o 30,27% efektywniej w porównaniu do tradycyjnej kuchenki.

ponadto oszczędność zużycia gazu ziemnego 2E -GZ – 20, o dodatkowe 10% w trybie pracy cyklicznej
odzysk energii użytecznej przy spalaniu gazu w palnikach o 2 x 58 = 116 kJ (kuchenka posiada 2 – pola akumulacji ciepła palnika Ø 200 i Ø 160). Tradycyjna kuchnia możliwości odzysku energii użytecznej nie posiada. Wykorzystanie energii użytecznej w polach akumulacji ciepła palnika Ø 160 i Ø 200, których nie posiada tradycyjna kuchenka, pozwalają na dodatkową oszczędność zużycia gazu o ok. 21% w porównaniu do tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikami Bunsena.

Czyli możliwe jest nawet więcej niż 50%.

2. CZYSZCZENIE PŁYTY

Jak czyści się płytę Solgaz typu GPC?
Dokładnie tak jak elektryczną płytę grzewczą. Osiąga podobne temperatury, a materiał na niej jest identyczny jak na płytach ceramicznych i indukcyjnych czołowych producentów. Więc jeśli ktoś nie radzi sobie z czyszczeniem naszej płyty, to z pewnością nie wyczyściłby elektrycznej płyty grzewczej.

Mimo to mamy coś, co pomoże jeszcze bardziej
Od dłuższego czasu pracujemy nad dedykowanymi środkami czystości. Sprawdzaliśmy je na bardzo dużo sposobów i taki zestaw w połączeniu ze skrobakiem rozwiąże wszystkie problemy związane z pielęgnacją i czyszczeniem.
Skład i zastosowanie opracowaliśmy z dwoma polskimi producentami środków czystości i sprawdza się naprawdę świetnie. Kliknij tutaj i zobacz ich zdjęcie
Butelki mamy już gotowe, etykiety się drukują, więc środki lada dzień wejdą do sprzedaży. Ciekawostka: aromat jest robiony z naturalnych skórek pomarańczy i pachnie niesamowicie!


#solgaz #aferasolgazu #agd #badania #solgazbadania #afera #certyfikat
A poniżej obiecane badania:
SOLGAZ - Publikujemy badania, TL;DR niżej

Wracamy po krótkiej nieobecności. Woleli...

źródło: comment_5jzz8Ssp3P5nxA6S4X9hmSfwZn7vqlAE.jpg

Pobierz
  • 472
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SOLGAZ: > O to chodzi, żeby porównanie robić tam, gdzie jest taka sama lub prawie taka sama moc palnika

Ważne jest też, żeby ta moc była wykorzystywana do ogrzania wody, a nie powietrza wokół (np. przez dobór panika o zbyt dużej średnicy na tradycyjnej kuchence).
  • Odpowiedz
@ElCidX Nie wiem, nie mam ich płyty, więc sam tego nie doświadczyłem. Wnioski wyciągam z tego co słyszę i widzę i nie ukrywam, że badania które zlecili są wg mnie wiarygodne i wynika z nich coś innego niż mówisz.
  • Odpowiedz
Nie produkujecie zwykłych kuchenek a się do nich porównujecie?


@ElCidX: Mówimy o tym, że zużywamy mniej gazu niż tradycyjne kuchenki. DLaczego więc nie miałyby one wziąć udziału w testach?
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Tylko palnik zwykły 2,5 kW to overkill i porównywalne czasy macie dopiero z palnikiem 1 kW.

Jakby miało być porównywane z podobną kuchenką to powinno się brać pod uwagę czas gotowania etc a nie samą moc palnika. Ten wasz nowy test jest tak samo do dupy jak wasz własny.
  • Odpowiedz
Mówimy o tym, że zużywamy mniej gazu niż tradycyjne kuchenki.


@SOLGAZ: a test pokazuje zgoła coś innego. Zużywacie mniej gazu w specyficznych warunkach, kiedy gotowanie trwa odpowiednio długo i wykorzystywane są darmowe pola. W przeciwnym wypadku kuchenka standardowa wygrywa i wynika to ze zleconych przez Was testów.
  • Odpowiedz
@ElCidX:

5.1 Emisja substancji pyłowych i gazowych do powietrza atmosferycznego


1. Na podstawie przeprowadzonych badań spalania gazu ziemnego 2E -GZ – 20 palnika o polu grzejnym kuchni Ø 200 innowacyjnej kuchenki gazowej typu GPC 4-T o mocy 2,51 kW (według danych producenta), z palnikiem tradycyjnej kuchni gazowej o polu grzejnym Ø 220 z palnikiem inżektorowym o mocy 2,50 kW (według danych producenta)
  • Odpowiedz
9 minut na zagotowanie 1 litra wody ? To przecież jest dramat, indukcja da radę w maks 1-2 minuty nie wspominając o czajniku elektrycznym, który ma największą sprawność (grzałka bezpośrednio w wodzie).
  • Odpowiedz
@SOLGAZ jak dla mnie to ta bezwladnosc to strata energii. U mnie w kuchence jest to efekt uboczny, niechciany. Jak chce sobie podgrzac potrawe to sobie nastawiam na niski poziom i podgrzewam kiedy mi to jest potrzebne. Nie jestem przekonany co do podwyzszonej sprawnosci.

Z waszej procedury wynika ze w trakcie testow obie kuchenki ustawiliscie na maksa. Garnek d185 Palnik Solgaz d200 a palnik tradycyjny wieksza bo d220. Chcialbym zobaczyc jak ten garnek z woda wygladal na tym tradycyjnym palniku podkreconym na maksa, pewnie do polowy wysokosci w plomieniu.
Jak dla mnie to ten test jest troche naciagany bo nikt tak nie gotuje na tradycyjnym palniku.

Ps. Robilem duzo testów dla roznych urzadzen i widze gdzie inni moga naciagac
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: to dajcie jakieś foto albo lepiej filmik z badania, żeby przekonać nas, że tak właśnie jest.
I tak jak pytałem wcześniej - uszy przy garnku na tradycyjnej kuchence się stopiły?
  • Odpowiedz
@Trollunio: Czyli nie wynika z nich, że trzeba dłużej gotować i gotowanie na ich kuchence więcej kosztuje? A sama kuchenka jest kilak razy droższa?

@SOLGAZ: dlatego nie miał by wziąć udziały bo przecież nie porównujecie się konkurencji dlatego nie chcecie podawać producenta i jego modelu, bo co by było gdyby nagle takie producent zrobił wreszcie porządne testy albo wytoczył wam proces o kłamstwo?

@SOLGAZ: zużywacie mniej gazu, ale czy gotowanie na waszych kuchenkach
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: wiec jesli chcesz zagotowac szybko wode na herbate to polecamy czajnik elektryczny.
W razie czego mamy tez w ofercie plyte indukcyjna ktora zagotuje 1L znacznie szybciej, ale zuzyje tez wiecej prądu
  • Odpowiedz