Wpis z mikrobloga

9 miechów temu pytałam się was, jakie macie patenty na przechowywanie rowerów w bloku: http://www.wykop.pl/wpis/17754055/mirki-kochane-planuje-zrobic-szafe-typu-komandor-o/

To się podzielę moim konceptem, bo udało się zrobić, jak chciałam:
- 1 clug
- 2 wieszaki z castoramy na hak
- bok szafy szerokości 70cm
- na ziemi leży mata warsztatowa - kiedyś były w aldim takie do bagażnika samochodowego - fajnie chłonie syf

Szafa musiała mieć dodatkowe kątowniki zamontowane na środku boku (w środku szafy) oraz na szczycie, bo bez tego decha, mimo że 4cm grubości, bardzo mocno się wyginała.

Jak z użytecznością? MTB wyjmuje się prościutko, z szosą jest gorzej, ale to przez kierę oraz to, że clug został zamontowany za blisko ściany.
Do finalnego stanu brakuje jeszcze zabezpieczenia ściany przed pedałami - mam już kupioną matę z polipropylenu (taka zwyczajna, pod biurko, ale 100x210cm), która idealnie się do tego nadaje.

Poletzam.

PS. Sprzedam 4 clugi na MTB za 55zł sztuka, jakby ktoś chciał

#rower #lifehack
Pobierz Anks - 9 miechów temu pytałam się was, jakie macie patenty na przechowywanie rowerów ...
źródło: comment_pr5OaSi0rYvxXMtm0O7rQSWF5uDlDah2.jpg
  • 28
@Anks: Nie zazdroszczę i zazdroszczę zarazem, chciałbym mieć wszystkie rowery tak ustawione () Mieszkam w domu jednorodzinnym bez garażu i roweru wprowadzam do takiej komórki "dobudowanej do domu. Niby spoko bo głównych pomieszczeń nie zagracam, ale tym samym czuję się trochę spychany przez pozostałych domowników
@jakubeskulap: clug ma 2 podstawowe wady - 1) to nie hak, więc nie zawiesisz bez podparcia 2) koło musi być napompowane, bo clug trzyma na wcisk na oponie (ostatnio złapałam laczka i powietrze schodziło wolno - po jakiejś godzinie rower spadł z hukiem :P)