Wpis z mikrobloga

Wie ktoś gdzie kupię kolce do przebijania opon?
Złodzieje jak podjeżdżają na działkę letniskową po raz drugi widzę świeże ślady opon i próba wyrwania krat. Chciałbym rozsypać to aby nie wyjechali prędko. Mam powiadomienie gsm ale dojazd tam zajmuje około 50 minut a przebite opony mogłyby pomóc ująć złodziei.
No dzisiaj rano znów obudził mnie dźwięk telefonu z informacją o zadziałaniu czujnika przyspieszenia ziemskiego (taki, który reaguje na drgania).
Standardowy alarm nic nie daje i nie płoszy bo syrena dostała młotkiem poprzednim razem, ochrona też nic nie daje bo po moim przyjeździe tam oni zjawili się 1,5h później.

#kradziez #opony #zlodzieje #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 142
  • Odpowiedz
Wie ktoś gdzie kupię kolce do przebijania opon?

Złodzieje jak podjeżdżają na działkę letniskową po raz drugi widzę świeże ślady opon i próba wyrwania krat. Chciałbym rozsypać to aby nie wyjechali prędko


@Stulejusz_Wielki: jak sobie rozwalą opony to nie zastaniesz śladów wyrywania krat tylko spalony domek. Raczej nie warto.
1. Podpisać umowę z jakąś ochroną która tam szybko dojedzie
2. Założyć dobry monitoring - teraz to grosze.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: narób im bałaganu, ale przy tym raspberry pi z kamerką i ustawionym Motion na wysyłanie Tobie na serwer/maila zdjęć po wykryciu ruchu. Po podłączeniu tego do jakiegoś źródła zasilania (np. powerbank z ładowarką słoneczną) i wykupieniem 1GB na miesiąc dla prepaida pod raspberry będziesz miał ich ryje jak tylko wysiądą z samochodu zobaczyć co z tymi oponami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: są takie urządzenia, które wypełniają pomieszczenia gazem łzawiącym lub pieprzowym. Może słupek składany? Drut kolczasty przypięty do pastucha elektrycznego? Gdyby spróbować ukryć zakażone igły do penów, gdzieś gdzie mogą sięgnąć ręką? Podłożyć jakiś fant z pluskwą gps? Spryskać ich kwasem masłowym?
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: Przywieź na działkę coś cennego tak żeby wszyscy sąsiedzi widzieli. Najlepiej poproś w jakimś rtv agd o kartony po lodówkach czy tam tv. Weź urlop.
Wyładuj wszystko na działce i odjedź. Koczuj 2-3km obok i czekaj 2-3 dni aż podejmą próbę kradzieży.
Złap, połam, zwiąż i zakop żywcem.
Kartony oddaj na makulaturę.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: nie lepiej zatrudnic jakichs zwyklych ludzi, ze dwoch starych prykow by sie jeden nie nudzil. zaplacisz im polowe pewnie tego co firmie ochroniarskiej, a bedziesz mial ochrone jak ta lala i to z pocalowaniem raczki za te kase jak mniemam.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: Kamera samochodowa to taki średni pomysł, przyjrzyj się produktowi o nazwie fotopułapka i rozstaw je w dwóch, trzech miejscach tak żeby było widać tablice rejestracyjne. To ustrojstwo wytrzymuje na czuwaniu z jakieś dwa tygodnie.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: Obczaj coś podobnego do kotewek- składają się z czterech kolców, tak że zawsze jeden jest skierowany w górę. Chciałem poszukać zdjęć tego, ale wyskakują mi tyko jakieś nietoperze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo zwykłe zakopane deski z wbitymi gwoździami. Albo odwrócona brona. Powodzenia w walce. Nie daj się tym #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz