Wpis z mikrobloga

Wie ktoś gdzie kupię kolce do przebijania opon?
Złodzieje jak podjeżdżają na działkę letniskową po raz drugi widzę świeże ślady opon i próba wyrwania krat. Chciałbym rozsypać to aby nie wyjechali prędko. Mam powiadomienie gsm ale dojazd tam zajmuje około 50 minut a przebite opony mogłyby pomóc ująć złodziei.
No dzisiaj rano znów obudził mnie dźwięk telefonu z informacją o zadziałaniu czujnika przyspieszenia ziemskiego (taki, który reaguje na drgania).
Standardowy alarm nic nie daje i nie płoszy bo syrena dostała młotkiem poprzednim razem, ochrona też nic nie daje bo po moim przyjeździe tam oni zjawili się 1,5h później.

#kradziez #opony #zlodzieje #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 142
@Stulejusz_Wielki: nie lepiej kupić fotopułapkę gps? przyda się na zawsze a nie raz #!$%@? gwoździe a potem będziesz latał i je zbierał. Kosztuje to niemało, 700 zł, ale masz zajebiste foto wysłane zaraz na komórkę.
@Stulejusz_Wielki nie chce mi się śledzić odpowiedzi jakie dostałeś (może dubluje) ale mój znajomy zrobił tak: deska + gwoździe w taki sposób żeby wystawały kilka centymetrów z drugiej strony. Zrobił kilka sztuk i ładnie zasypał w kilku miejscach. Mial dużą działkę a na niej trochę krzaków. Ludzie z okolicznych wsi wyrzucali mu śmieci. Problem zniknął tzn wyrzucają pewnie dalej ale gdzieś indziej.
@Stulejusz_Wielki:

Jeszcze jakiś patus-zlodziej sobie w nogę wbije i do sądu cie pozwie. A w sądzie powie, że zabladzil, albo przed dzikim psem uciekał na twoją działkę.

Ogólnie #!$%@?, bo polska to kraj gdzie przestępca ma więcej praw niż uczciwy poszkodowany.
@Stulejusz_Wielki: aż się #!$%@?łem jak to czytam. Bez kitu rozumiem te szyszki.
Brama dobrze uziemiona? Są pastuchy do kupienia, na dziki, 10kV, jak cię trafi to siadasz i nie wiesz co się dzieje. Drugi raz nie dotkniesz. Nawet #!$%@? śrubokrętem z izolacją. A w razie co to powiesz, że to na dziki. To półśrodek ale zawsze.
Masz tam wodę? Czujnik ruchu, i "zraszacze", już po 1 marca, to mogą być na
@Stulejusz_Wielki zmontuj sobie samemu system alarmowy. Zamontuj kontakt w bramie i podlacz do niego 24v w pozycje no. Jak brama zostanie otwarta to zamkniesz obwod i przekaznik pozamyka ci inne obwody np. Od spustu migawki, oswietlenia, jakis auto dialer opcji mnostwo