Wpis z mikrobloga

Oto konik uratowany dzisiaj przed rzeźnią. Miał być sprzedany handlarzom na Targu w Skaryszewie, ale na szczęście fundacja go wykupiła. I wiele innych koni. W sumie udało im się zebrać ponad 300 tys. zł na wykup koni.
Jak patrzę na to zdjęcie i sobie pomyślę, że ktoś tego konika chciał zabić i zjeść to mi się słabo robi. Nigdy nie zrozumiem jak tak można. Zastanówcie się czasem czy ten kawałek mięsa jest wart cierpienia tych biednych zwierzaków.
#wegetarianizm #zwierzaczki #zwierzeta
Pobierz Howea - Oto konik uratowany dzisiaj przed rzeźnią. Miał być sprzedany handlarzom na T...
źródło: comment_w20kNLuMBxomlI58CAt4GV8YKSc8sxzK.jpg
  • 60
@Howea
@Saute tara to największy rak wśród fundacji, zbierają setki tysięcy na wykup kilkudziesięciu sztuk, a później nie mają gdzie ich trzymać. Poza tym działają otwarcie, głośno krzyczą o wszystkim co planują, a to skutkuje tym, że sami napedzają ten biznes. 8-9 tysięcy to nie jest cena mięsa, a zawyżona dwa lub trzy razy.
No i ja na 90% zdjęć ze Wstępów widzę dobrze odżywione zwierzęta, z zadbanymi kopytami, ciężko znaleźć te
@Howea: dzisiaj była audycja w tokfmie i tak samo przejęty gość jak ty mówił że skończyli wykupywać konie bo tylko to nakręcało karuzelę i ceny. Zaczęli walczyć poprzez skargi, monitoring oraz nagłaśnianie. W sumie sensownie gadał. Na koniec ustalili że najlepiej byłoby status konia zrobić jak kota czy psa czyli zwierza towarzyszącego człowiekowi który do skupu mięsa nie może być przeznaczony. Dla mnie to wykupowanie koni chorych które do niczego się
Oto konik uratowany dzisiaj przed rzeźnią. Miał być sprzedany handlarzom na Targu w Skaryszewie, ale na szczęście fundacja go wykupiła. I wiele innych koni.


@Howea: czyli poprostu napędzasz biznes handlu końmi? Bo jakby jakieś ekooszołomstwo wykupywalo mi kury na targu za wielokrotnosc ich ceny to bym tych kur na handel hodowal jeszcze więcej...
@Howea: Dziękuję w imieniu społeczeństwa, że go uratowaliście od rzezi i teraz całą resztę życia spędzi na przemian żyjąc w nienaturalnej dla niego, maleńkiej zagrodzie i będąc ujezdzanym przez amatorów tego paskudnego, wyzyskującego zwierzęta sportu, jakim jest jeździectwo. Od razu się lepiej na serduszku robi wiedząc, że są gdzieś tam tak troskliwi ludzie wrażliwi na cierpienie zwierząt!
@Howea: ja jestem za dobrym traktowaniem zwierząt, nie powodowania im niepotrzebnego bólu i stresu ale tego konia chętnie bym zjadł i żaden obrazek na mnie nie zadziała.
No może jakby to było małe zwierzątko, bo można utuczyc i zjeść duże.
Konie są bardzo smaczne, rezygnacja z powodu problemów części społeczeństwa jest głupia i nieuzasadniona