Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WillyWonka: To współczuje. Ja nawet jakbym nie chciał czytać to bym nie potrafił, bo rzucenie okiem wystarcza by przeczytać mniej więcej wszystko, trzeba mieć mocno zamknięty umysł by zmusić się do nie rozumienia tego co się widzi i na siłę nie czytać tego. Może i jest to możliwe dla 0-4 latków. Ale jak tez potrafisz... cóż, gratuluje, przydatna umiejętność gdy chce się być królem wśród głupców.
@plaquo: też mnie to dziwi, na moim osiedlu wszyscy mówią "brama", "w bramie nr 21", zamiast "w klatce nr 21". Raz nawet ktoś z administracji się mnie pyta: "W której bramie pan mieszka", ja se myśle, o jaką ku...wa bramę mu chodzi? Zajęło mi z 10 sekund żeby zajarzyć, że chodzi o klatkę...
@plaquo: xd, 3 miesiące temu przeprowadziłem się do Wrocławia. Całe życie wcześniej mieszkałem powyżej 53. równoleżnika. Przez to już miałem parę sytuacji, w których nie wiedziałem o czym ktoś do mnie mówi. Współlokator daje mi klucze do mieszkania, w którym wynająłem pokój i pokazuje klucz "ten do bramy". Patrzę na niego jak na debila, bo przecież tu nie ma żadnej bramy. A to chodzi o klatkę
Saashaa - @plaquo: xd, 3 miesiące temu przeprowadziłem się do Wrocławia. Całe życie w...

źródło: comment_5FMsW35ONn3JXyZQaSWxQIZdkiLaYDFO.jpg

Pobierz
@FuriousViking: no ale zaraz - klatka schodowa to klatka schodowa, a czym innym jest wejście na klatkę schodową. I to nazywa się "brama". Kiedyś w kamienicach były takie wielkie drzwi, to brama pasowała, teraz w blokach trochę mniej, ale dalej chodzi o to samo. Język aż tak szybko nie ewoluuje, np. nie mówimy "wyłącz światło", tylko "zgaś światło", chociaż nikt już w domach nie pali świeczek.
@whiteglove:

no ale zaraz - klatka schodowa to klatka schodowa, a czym innym jest wejście na klatkę schodową. I to nazywa się "brama". Kiedyś w kamienicach były takie wielkie drzwi, to brama pasowała, teraz w blokach trochę mniej, ale dalej chodzi o to samo.


A wejście do kamienicy to wejście do kamienicy, a nie brama. Widzisz brama wzięła się od jednego z elementów wejść do kamienic, kiedy zamykano przejście bądź sień