Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu mam niezaciekawy humor plus do tego czasem jakieś "chore" lęki


No i tak sobie zaparzyłem właśnie herbatkę z dziurawca bo:

Zmniejsza objawy łagodnej formy depresji (hamuje rozkład neurotransmiterów w mózgu, hamuje również monoaminooksydazę (MAO) i działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny - czyli SSRI). Pomaga przy lekkiej bezsenności, a także przy migrenie.


No i teraz SSRI są używane do leczenia m.in.:
depresji,
fobii społecznej,
zespołu Aspergera
lęku uogólnionego,
nerwicy natręctw,
zespołu PTSD,
przedwczesnego wytrysku.

Zauważyliście po takich naturalnych terapiach jakąkolwiek poprawę?

#depresja #zdrowie #fobiaspoleczna #nerwica #leki #ziololecznictwo #dziurawiec
protuberator - Od pewnego czasu mam niezaciekawy humor plus do tego czasem jakieś "ch...

źródło: comment_PHIerEKPYhCIihlGFvUilUKUX1ENQQbH.jpg

Pobierz
  • 12
herbata z dziurawca nie działa przeciwdepresyjnie tylko poprawia trawienie


@daysleeper11: Ale dlaczego tak sądzisz? Ja znajduję inne informacje.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/wlasciwosci-i-zastosowanie-dziurawca-przepis-na-napar-z-dziurawca_39851.html

Wykazuje również właściwości uspokajające i przeciwdepresyjne. Przyczynia się do złagodzenia zaburzeń nastroju i wyraźnie poprawia samopoczucie. DZIURAWIEC zioła fix ma postać saszetek przeznaczonych do zaparzania roztworu do picia.

http://www.i-apteka.pl/product-pol-28273-DZIURAWIEC-ziola-fix-x-30-saszetek.html
@protuberator: ponieważ związki o prawdopodobnym działaniu przeciwdepresyjnym, takie jak hiperycyna czy hiperforyna nie przechodzą do roztworu wodnego przy parzeniu herbaty. Działanie przeciwdepresyjne mają wyciągi alkoholowe, muszą one jeszcze być standaryzowane, czyli zawierać konkretną ilość substancji leczniczej. No i oczywiście, jak w przypadku większości leków przeciwdepresyjnych, pełne działanie pojawia się po około 3 tygodniach.
Informacje znajduję w źródłach naukowych, a nie w poradnikach internetowych, które często wprowadzają w błąd.
@protuberator: jasne, w monografii WHO są przedstawione badania kliniczne na wyciągach alkoholowych.
Tu inna monografia, w której wzięto też pod uwagę tradycyjne zastosowanie wyciągów wodnych (czyli herbatek), ale badania potwierdzają tylko działanie wyciągów alkoholowych.

Dlatego najlepiej stosować dziurawiec w tabletkach, uważać na ewentualne interakcje z innymi lekami i smarować się kremem z wysokim filtrem ;)
@protuberator: jest kilka preparatów bez recpety na rynku na uspokojenie, ziołowych, które mają szansę zadziałać. Potem tylko leki syntetyczne na receptę.
Co do wszelkich herbatek - piłabym tylko wtedy gdyby mi smakowały nie licząc na żadną poprawę.