Wpis z mikrobloga

Z wrzesnia zeszlego roku - Volvo testuje zautomatyzowane ciezarowki. Wiec za 5-10 lat te memy beda o ludziach siedzacych na bezrobociu.


@empee: I tak ktoś będzie musiał mieć na to oko, jak pilot w samolocie. Ewentualnie może się zmniejszyć ilośc pracy, widziałem systemy że jedna jedzie z kierowcą, i powiedzmy 3 podążają.
  • Odpowiedz
@roknasilowni: Moze na poczatku, jednak czynnik ludzki bedzie szybko zminimalizowany i potrzebny bedzie tylko inzynier nadzorujacy czy wszystko dziala. Akurat zawod kierowcy bedzie jednym z pierwszych do eliminacji gdy przyjdzie do automatyzacji na duza skale.

  • Odpowiedz
@empee A ja jako pasjonat elektroniki nie widze możliwości absolutnego wyeliminowania kierowcy-nadzorcy z ciezarowki bez gruntownej przebudowy swiatowej infrastruktury drogowej, na ktora nie stac nikogo na swiecie na dobra sprawę. Po autostradach to samo pojedzie, ale po p---------e w Pcimiu dolnym to z-----e w jakas galaz albo rozjedzie dzieciaka na rowerze. A takie USA to nawet duzo gruntowych drog. Nawet nie masz pojecia jakie zadupia i drogia sa w Polsce, czy
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Gdybys w latach 80' komus powiedzial ze 99% korespondencji bedzie sie odbywalo droga elektroniczna to uslyszalbys ze przeciez nikt nie bedzie nosil ze soba komputera i monitora w walizce zeby go w kawiarni podlaczac do modemu ze sciany ;)

Automatyzacja przyjdzie, skanowanie terenu w czasie rzeczywistym nie bedzie wymagalo specjalnego rodzaju drog, a komputer pokladowy bedzie wiedzial kiedy wczytac protokol wygrzebywania sie z piasku :) Dzieci na ulicy w
  • Odpowiedz
@empee Czas pokaze, ale ja szczerze watpie.

W latach 80 juz hulal zalazek Internetu w Swiecie, a od dawien dawna istnial Telegraf, w powszechnym uzyciu byl Telefaks.

Czlowiek za kierownicą ma swoje wady i zalety. Jak najbardziej wierzę ze na autostradach i nowkach szosach automat pojedzie, gdzie indziej - watpie. Chocby taka wywrotka z zwirem skad miala by sama wiedzieć gdzie to wykiprowac? A smieciarka skad miala by wiedziec jak wyjac
  • Odpowiedz
Chocby taka wywrotka z zwirem skad miala by sama wiedzieć gdzie to wykiprowac? A smieciarka skad miala by wiedziec jak wyjac ten kubel z zsypu?


@wezsepigulke: Piszesz tak, jakby to były problemy bardziej skomplikowane od prowadzenia pojazdu, a nie są. Skoro już w miarę ogarnęliśmy automatyczne kierowanie pojazdem to może i automatyczne kiprowanie da się ogarnąć? A jak kierowca półgłówek przyjedzie z piachem to zawsze wysypuje w najlepszym możliwym miejscu?
  • Odpowiedz
@empee: Zgodzę się, ale zanim do tego dojdzie to roboty zastąpią cały szereg ludzi obsługujących transport, auta będą ładowały roboty, wysyłały roboty, będą je naprawiały roboty. Dalej zastąpią lekarzy,piekarzy, będą budowały domy, drogi. Więc ty też zapewne będziesz bez pracy i razem z Januszem kierowcą będziesz siedział na zasiłku.
  • Odpowiedz
@NewEpisode: ja w sumie wczoraj jechałem właśnie trasę Wawa - Katowice i raz trafiłem na kłótnię z szeryfem ale argumenty ze strony szeryfa to jedynie: "Twoja matka to d----a" itp, kilka bezsenownych rozmów (tak jakby nie można było k---a zmienić kanału) no i raz zostałem zwyzywany od buraków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88 kółko s----------a tirowców równa się z grupami samotnych matek


@NewEpisode: No chyba nie xD Ja sam mam prawko na ciężarowe (choć aktualnie nie pracuję w tym zawodzie) i nie widzę w tym specjalnej misji, ot po prostu lubię jeździć a tu mi jeszcze za to płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°) I powiedziałbym, że 90% kierowców tak ma, acz sporo jest s--------n po kursie z
  • Odpowiedz