Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, jest sprawa.
Pracuję w pewnej firmie w #niemcy , gdzie codziennie muszę przebierać w warzywach (składam zamówienia). Ostatnio ktoś tam stwierdził, że zabierają nam gumowe rękawiczki, bo ponoć źle wpływają na pH skóry czy też jej wilgotność bla bla bla.
Czy to jest normalne? Czy firma może sobie ot tak coś takiego postanowić?
Odkąd nie możemy używać do pracy rękawiczek moje dłonie są strasznie przesuszone, w dodatku stwierdzili, że dłonie mamy dezynfekować chusteczkami z alkoholem, co dodatkowo działa na nie strasznie. Poza tym te chusteczki na niewiele się zdają, bo musiałabym wycierać nimi dłonie co dosłownie kilka minut. Poza tym jeśli dłoń jest załóżmy skaleczona (na przykład przecięcie kartonem) to brud z warzyw, ziemia itd. wszystko dostaje się do skóry, nie wspominając o brudzie, który zostaje pod paznokciami i nie da rady usunąć tego chusteczką dezynfekującą.
Czy to jest normalne, czy należałoby to gdzieś zgłosić?
#pomoc #praca #bhp
  • 19
  • Odpowiedz
@chomi: nie mogę pisać do ciebie PW, a mam takie pytanie: widzę że pracujesz w Niemczech i chciałbym się dowiedzieć czy wg warto jest się uczyć niemieckiego jako drugi język po angielskim??
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DJtomex: a zamierzasz mieszkac w niemczech? Jesli tak to niemiecki byc musi :) natomiast uczenie sie niemieckiego jako drugiego jezyka obcego jak najbardziej polecam, nigdy nie wiadomo kiedy jego znajomosc sie przyda. Dla przykladu ja nie przykladalam sie do nauki niemieckiego w szkole, bo "hehe jak wyjade kiedys z kraju to tylko kraj anglojezyczny" no a zycie samo to zweryfikowalo i zyje w niemczech od 5 lat... Niemieckiego nauczylam sie tutaj
  • Odpowiedz