Wpis z mikrobloga

@CurIy: zgodnie z życzeniem - wszyscy wierzący chrześcijanie, muzułmanie, żydzi, buddyści, hinduiści, animiści, szintoiści itd. są najzwyczajniej w świecie głupi (przynajmniej w momencie praktykowania wiary). Nie da się myśleć i wierzyć jednocześnie - przy wykonywaniu jednej tych czynności, druga musi na tę chwilę zostać "zapomniana". Nauka ze swoimi zasadami i wiara całkowicie się wykluczają i są nie do pogodzenia.
  • Odpowiedz
Nauka ze swoimi zasadami i wiara całkowicie się wykluczają i są nie do pogodzenia.


@Kupojadek: to najglupsze stwierdzenie odnosnie religii jakie widzialam :D
  • Odpowiedz
@alienv: nigdy nie czytałem takiej syntezy wiary i nauki, która by mnie chociaż troszeczkę przekonała. Wszystkie religie są totalnie antynaukowe. Książa-naukowcy nie przeczą mojej tezie - jak pisałem, wiara i nauka są to czynności umysłowe sprzeczne i można je praktykować "na raz", ale tylko w oderwaniu od siebie.
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias: sam sobie odpowiedzialeś.Odsetek muzumanów w Polsce jest znikomy to i radykalnych wypowiedzi/manifestacji malo.Nie czują się pewnie,potrzebują wsparcia swoich braci w wierze aby robić marsze poparcia dzihadu jak np w UK, ja po prostu porównuje zachowania katolików w Polsce do zachowania muzumanów na zachodzie Europy
H.....a - @pan-bartolomeu-dias: sam sobie odpowiedzialeś.Odsetek muzumanów w Polsce j...
  • Odpowiedz
@Kupojadek: ale to ze nie zrozumiałeś, nie znaczy ze tak jest. czytałeś i rozumiałeś to co Ci było wygodniejsze i pojąłeś tak jak potrafiłeś pojąć - just like that. nawet Biblia sama w sobie nie jest sprzeczna z nauka. oczywiście są ograniczone umysły które czytają je jak podręcznik do matematyki czy fizyki, a to nie tak działa. są też tzw radykaliści którzy również traktują każde zdanie tam bardzo literalnie i
  • Odpowiedz
@alienv: jeśli bilbia faktycznie ma tyle lat to trzeba być idiotą aby oczekiwać oddania realizmu 1 do 1,przecież oni nawet nie wiedzieli że w przyszlosci będzie coś takiego jak samochód czy telefon
  • Odpowiedz
@alienv: wymaga, ale wyobraźni i "dopowiadania" sobie czegoś, czego tam nie ma. I ten standardowy argument - kto nie rozumie biblii, jest ograniczony xD Potrafię pojąć bardzo dużo, mam swoje lata, wykształcenie i jestem wybitnie inteligentny (papiery też na to mam xD) I doskonale pojmuję, czym jest biblia - zbiór typowych mitów z tego kręgu kulturowego, tam samo prawdziwy jak mity ludów słowiańskich, śródziemnomorskich czy nordyckich. I tak, jak nie
  • Odpowiedz
@Kupojadek:

kto nie rozumie biblii, jest ograniczony xD

czym jest biblia - zbiór typowych mitów z tego kręgu kulturowego, tam samo prawdziwy jak mity ludów słowiańskich, śródziemnomorskich czy nordyckich.

dziekuje, nie mam wiecej pytan :D
minimum inteligencji wymagalo by nie potwierdzania tezy z ktorej sie wysmiewasz zdanie wczesniej xD
  • Odpowiedz
dziekuje, nie mam wiecej pytan :D minimum inteligencji wymagalo by nie potwierdzania tezy z ktorej sie wysmiewasz zdanie wczesniej xD


@alienv: można przetłumaczyć na język polski?
  • Odpowiedz
Bo w Polsce to nie ma sensu?


@Kempes: Uwierz mi, że w takiej Arabii Saudyjskiej czy Afganistanie drwienie z Islamu też nie ma sensu, jeśli zależy ci na trwałym połączeniu głowy z resztą ciała.
  • Odpowiedz