Wpis z mikrobloga

@CurIy: to nie tyle sympatyzowanie z islamem,co tchórzostwo. Zobacz co się stalo we Francji gdy Herlie Hebdo w satyryczny sposób przedstawilo Allaha,mieli wjazd do redakcji z karabinami.A co im zrobią tacy urażeni chrześcijanie? Fanklub radia Maryja zorganizuje jakąś pikiete/demonstracje pod teatrem i jakiś posel zloży zawiadomienie do prokuratury za obrażanie uczuć religijnych
@CurIy: te czasy już minęly,obecnie to islam jest dziką religią,to nie katolicy się teraz wysadzają w powietrze,oblewają kobiety kwasem,atakują "zbyt skąpo" ubrane kobiety na ulicy,kamieniują za obraze koranu itp itd tutaj apogeum to slowa Radziwilia o pigulkach po albo tweety o homoseksualistach
@CurIy: zgodnie z życzeniem - wszyscy wierzący chrześcijanie, muzułmanie, żydzi, buddyści, hinduiści, animiści, szintoiści itd. są najzwyczajniej w świecie głupi (przynajmniej w momencie praktykowania wiary). Nie da się myśleć i wierzyć jednocześnie - przy wykonywaniu jednej tych czynności, druga musi na tę chwilę zostać "zapomniana". Nauka ze swoimi zasadami i wiara całkowicie się wykluczają i są nie do pogodzenia.
@alienv: nigdy nie czytałem takiej syntezy wiary i nauki, która by mnie chociaż troszeczkę przekonała. Wszystkie religie są totalnie antynaukowe. Książa-naukowcy nie przeczą mojej tezie - jak pisałem, wiara i nauka są to czynności umysłowe sprzeczne i można je praktykować "na raz", ale tylko w oderwaniu od siebie.
@pan-bartolomeu-dias: sam sobie odpowiedzialeś.Odsetek muzumanów w Polsce jest znikomy to i radykalnych wypowiedzi/manifestacji malo.Nie czują się pewnie,potrzebują wsparcia swoich braci w wierze aby robić marsze poparcia dzihadu jak np w UK, ja po prostu porównuje zachowania katolików w Polsce do zachowania muzumanów na zachodzie Europy
@Kupojadek: ale to ze nie zrozumiałeś, nie znaczy ze tak jest. czytałeś i rozumiałeś to co Ci było wygodniejsze i pojąłeś tak jak potrafiłeś pojąć - just like that. nawet Biblia sama w sobie nie jest sprzeczna z nauka. oczywiście są ograniczone umysły które czytają je jak podręcznik do matematyki czy fizyki, a to nie tak działa. są też tzw radykaliści którzy również traktują każde zdanie tam bardzo literalnie i efekt
@alienv: wymaga, ale wyobraźni i "dopowiadania" sobie czegoś, czego tam nie ma. I ten standardowy argument - kto nie rozumie biblii, jest ograniczony xD Potrafię pojąć bardzo dużo, mam swoje lata, wykształcenie i jestem wybitnie inteligentny (papiery też na to mam xD) I doskonale pojmuję, czym jest biblia - zbiór typowych mitów z tego kręgu kulturowego, tam samo prawdziwy jak mity ludów słowiańskich, śródziemnomorskich czy nordyckich. I tak, jak nie bierzemy
@Kupojadek:

kto nie rozumie biblii, jest ograniczony xD

czym jest biblia - zbiór typowych mitów z tego kręgu kulturowego, tam samo prawdziwy jak mity ludów słowiańskich, śródziemnomorskich czy nordyckich.

dziekuje, nie mam wiecej pytan :D
minimum inteligencji wymagalo by nie potwierdzania tezy z ktorej sie wysmiewasz zdanie wczesniej xD
Ale ja mam nadzieję, że cywilizacja XXI wieku dotrze i w takie zakontki jak Afganistan ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kempes: nie dotrze, bo lewica przegrała z Islamem i pokornie pochyliła przed nim głowę nawet na własnym podwórku, czego głównym dowodem jest to, że po Harlie Hebdo nie ma już karykatur Mahometa.

Zabrakło tej odwagi cywilnej, pozwalającej mówić głośno o swoich poglądach i wybrano najbezpieczniejszą opcję, czyli atakowanie
Ja się z tą twoją opinią całkowicie nie zgadzam.


@Kempes: masz takie prawo, nie mniej jednak, jeśli Islam nie będzie krytykowany na zachodzie, ze strachu przed zamachami, to nigdzie nie będzie krytykowany i wygra.
@quintic: mam odmienne zdanie, dopoki nie zaczna mordowac (badz przynajmniej kaleczyc) nie beda przez ateistow i lewakow traktowani powaznie. na zachodzie wystarczylo kilka akcji i juz prawo stanowione sie ugielo i nikt nie waży się chociażby zadrwić z Islamu.
@Kempes: nie wszędzie słownik dotarł XD a tak serio to cywilizacja XXI przegra, za 20-30 lat wszyscy beda miec brody i modlić się do Allaha
@Kupojadek: tutaj sporo ironizowałem odnośnie