Pracodawcy coraz częściej rezygnują z pracy zdalnej. Dotyczy to nawet branży IT

Praca zdalna zyskała w Polsce popularność w czasie pandemii koronawirusa, jednak teraz ten trend się odwraca i pracodawcy coraz częściej rezygnują z home office - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. Jego zdaniem to przez spadek efektywności (xD)

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 391
Komentarze (391)
najlepsze
@kukold: Z pracy zdalnej cieszą się również mega-operd...cze co wychodzili "na papierosa" i nie było ich pół godziny, ci co przez pół dnia w godzinach pracy robili zakupy na mieście itd.
Teraz też udają że pracują, tyle że w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Część
@jedzbudynie: I z automatu część pracodawców nie będzie chciała zatrudniać ludzi mieszkających dalej.
W skrajnych wypadkach stworzy się system 12-16h pracy/24odpoczynku, żeby za dużo nie jeździć.
Zajeb..sty populistyczny g-pomysł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Duża część polskiego IT to kontraktornie które klepią projekty dla klientów z całego świata, a w takim przypadku o ile polska firma fizycznie nie wyśle pracownika do Dubaju czy innego Londynu, to praca tak czy inaczej będzie zdalna - tylko wybór jest między pracą zdalną z biura w centrum miasta z godzinnym dojazdem, a pracą zdalną we własnym domu. Teza
@kwanty: bo tam się buduje. Wiem, rozumiem, że ludziom wydaje się, że to IT ale inżynier musi dotknąć, zobaczyć jak spada, poczuć siłę, pomyśleć a nie tylko model 3D w ACAD i programik na PLC.
Bez sensu pracować zdalnie dla klienta z europy zachodniej z biura w firmie. Wolę pracować dla tego klienta z domu i za wyższą stawkę.
@Chris_Karczynski: niewazne, pokolenie niemyslacych ameb ktore reprezentuje @jfrost juz wydalo wyrok
@andrzej-tester: poczekajmy aż pokolenie Z otworzy biznesy i zobaczymy. Fajnie się mówi, że ma się prawa jak pracodawca robi przelew co miesiąc. Inaczej jak klient dzwoni i w trybie pilnym zaprasza do usunięcia problemu a jak nie to nałoży kary umowne w wysokości 1,5 tys. zł za dzień.
Produktywność zwiększa organizacja pracy i jeżeli nie pracujesz na linii montażowej, to każdą pracę można zorganizować tak, że utrzymasz produktywność niezależnie czy ktoś będzie pracował z kołchozu, domu czy pod monopolowym.
Ale utrzymanie produktywności poprzez organizacje pracy wymaga realnego wkładu kadry zarządzającej, opierającego się na czymś więcej niż powiedzeniu "pańskie