Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam problem z rodzicami odnośnie zakupu mieszkania.
Ogólnie sprawa wygląda tak, że rodzice mają pieniądze na mieszkanie i nie są to oszczędności życia.
Sprawa wygląda tak:
1. Rodzice mówią żebym brał kredyt na mieszkanie i oni w razie czego pomogą mi, a także będą żyrantem. Przy kredycie będę musiał bankowi oddać prawie dwa razy tyle.
2. Ja mówię żeby kupili mieszkanie za gotówkę, ja będę im płacił miesięcznie "za wynajem" czyli pieniądze zostają w rodzinie, a jak zmienię miejsce pracy (planuję w przyszłości pracować w innym kraju) to będą mieszkanie wynajmować i dalej będzie im się zwracać.

Z rodziców:
Tata - Kupimy mieszkanie
Mama - Nikt normalny nie kupuje mieszkania na gotówkę, każdy bierze kredyt!

I kto ma racje?

#mieszkanie #dom #pytanie #kredyt #banki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 97
Mikri zapominacie o jednej ważnej zależności. Pieniądze teraz są warte więcej niż pieniądze w przyszłości. Dlatego 250k teraz może mieć większą wartość niż te przykładowo 400k rozłożone na 25 lat. Pojęcie time value :)
@Fantomkiller: moze po to, ze niskim kosztem (chociazby gotowke wkladasz na lokate i realnie tracisz 1%) nadal masz pod reka w #!$%@? gotowki zamiast tylko mieszkanie ktorego z dnia na dzien nie sprzedasz. Takie #!$%@? wszystkie oswiecone wykopki jestescie a jak przychodzi co do czego to sie glopota popisujecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mnoo: Wszystko zależy od tego jakimi kwotami operujemy. Skoro mogę wydać 200-300 tysięcy i mi zostanie sporo to nie widzę sensu tracić nawet tego 1% jak bym miał mega lokate :D i brać kredyt na 20 lat. Nie brałem i nie mam zamiaru brać kredytu :P może kiedyś mi się odmieni
a jak zmienię miejsce pracy (planuję w przyszłości pracować w innym kraju) to będą mieszkanie wynajmować i dalej będzie im się zwracać.


@AnonimoweMirkoWyznania: Może właśnie dlatego? Wybacz, ale emigracja nie jest dobra dla więzów ludzkich i prawdopodobne jest, że taka opcja ich odstrasza.
@mnoo: @j5ska: No pewnie że można ale jak ktoś nie ma głowy do biznesów inwestycji i ten hajs leży mu na koncie i tylko wartość traci przez inflacje to po co sobie dodatkowe problemy przez kredyt dokładać nie każdy jest rockefellerem. Nie każdy ma też czas i ochotę bawić się w giełdy i akcje :) tylko zapłacić raz i mieć święty spokój jak cię na to stać
No pewnie że można ale jak ktoś nie ma głowy do biznesów inwestycji


@Fantomkiller: a) to nie ma takiego hajsu; b) tymbardziej jak juz ma nie powinien go wydawac jednorazowo
@mnoo: Nie zgodzę się wystarczy być sztygarem na kopalni albo informatykiem :D czy managerem w januszexie patrząc po moich znajomych niektórych. Hajs się zgadza już kolejne mieszkania kupują za gotówę nikt kredytów nie bierze
Zależy czy mają lepszą koncepcję wykorzystania tych pieniędzy. Kredyty hipoteczne są nisko oprocentowane, więc jeśli twoi rodzice mają pomysł jak zainwestować pieniądze to lepiej by to zrobili, a twoje mieszkanie zostało zakupione z kredytu.
Po co kupować za gotówkę i czyścić się z kapitału? oO Wpadniesz w kłopoty finansowe to sobie tą gotówką pomożesz, a do tego czasu pieniądz może pracować jakkolwiek, nie wiem firmę będziesz miał za co odpalić na start, cokolwiek.
@AnonimoweMirkoWyznania: a tak w ogóle ... jak jesteś ogarnięty (a zakładam, że jesteś) to co to za pomysł, żeby rodzice wywalali takie pieniądze na syna. Dorosły jesteś - radź sobie sam .. Oni już w Ciebie wystarczająco zainwestowali, daj pożyć teraz im. Do głowy by mi nie przyszło iść do rodziców "Daaaaajcie mi na mieszkanie" ;|;| Dorosłość k$%A mać ,,