Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tą modą na starodawne imiona? Skąd to się bierze? Już na którychś chrzcinach jestem i to jest jakaś plaga. Jak można dać dziecku na imię Czesław xd W ogóle to imię Antoni jest 3. najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom. To jakiś rodzaj ofiary dziekczynnej na 500+? Potem za 20 lat się dziwią że Czesław jest wiecznym #tfwnogf za gowniaka to czesiek bylo przezwiskiem jak się kogos nie lubilo. Jest tyle ładnych imion jak adrian, dawid, krystian, lena...

#kiciochpyta #zwiazki
  • 85
@Instynkt: niby jak Czesław ma być przegrywem z powodu imienia, skoro wkoło będzie pełno Antków, Jaśków, Franków i Ignacych? Ogólnie to nie wiem, o co bóldupisz i co jest złego w tych imionach. Była moda na Pawłów i Mateuszów, potem na Kuby i Szymonów, teraz wracają stare imiona. I całe szczęście, bo ileż można nadawać w kółko te same 5 imion :/
@nocnica: sorry, ale nawet ojcowie sa pantoflami i nie mieli nic do gadania. Rodzice mowia niunia, bo sami nie wiedza jak to zdrabniac. Misia czy Marcysia jest strasznie pretensjonalne. Imion jest znacznoe więcej i nie trzeba sie cofac o 100 lat, zwlaszcza w czasach globalizacji. Jak jedna czy druga będzie literowac imie po 5 razy xD
@Instynkt: To są bardzo ładne imiona. Sama chcę nazwać syna Stasiem, to imię w mojej rodzinie kojarzy się bardzo pozytywnie dzięki pradziadkowi, który należał do AK i tak właśnie się nazywał. Mam sentyment do starych imion, bo mam staromodną rodzinę kultywującą dawne tradycje i naprawdę mało mnie obchodzi, że teraz jest na to moda i ktoś tam o coś mnie posądzi. A w mojej małej mazurskiej mieścinie już w latach dziewięćdziesiątych