Wpis z mikrobloga

Mirki wiecie co oznacza ta kontrolka? Zapaliła się i migała podczas jazdy, przy przyspieszaniu na niskich obrotach. Jechałem dalej, nic się nie zmieniło w pracy silnika. Jak wyłączyłem i włączyłem silnik to zniknęło.
Edit: samochód to ford mondeo 2007r, 2,0l diesel
Edit 2:chodzi mi o lewą kontrolkę, niezapięte pasy i ostrzeżenie o niskiej temperaturze każdy wie jak wygląda
#motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_hKNVZejXSs3SHuPK2FnaEHgqzJtP2gZj.jpg
  • 86
@rraaddeekk zawsze czekam aż wszystkie kontrolki zgasną nim przekręce kluczyk, tak samo czekam chwilę po zatrzymaniu się nim zgaszę silnik. Kontrolka pali się przy nagrzanym silniku, co widać na zdjęciu. Widze, że kroi się z tego grubsza sprawa :(
Widze, że kroi się z tego grubsza sprawa :(

@Km1eciu: Mrugająca sprężynka na rozgrzanym to wtryski. Parę złotych pochłonie, ale już nie jest tak drogie jak kiedyś. Dodatkowo pompa wysokiego ciśnienia do kontroli czy nie sypie opiłkami i płukanie układu paliwowego, żeby było książkowo. Wszystko po to żeby problem nie wrócił niebawem. Jest też wersja "janusz" - to wymiana jedynie końcówek wtrysków.
@audiokoks może i wtrysk, fakt nie mam Mondeo.
Jednak w każdym samochodzie (w Mondeo tez!)
Podstawowa funkcja tej kontrolki to info o grzaniu świec żarowych, więc co ci nie pasuje w mojej wypowiedzi?
@Km1eciu: mialem dokladnie takiego samego, mk3 2.0 tdci 2007. Jesli to wtryski, sprzedaj. Naprawa / wymiana / regeneracja kompletnie nieoplacalna.
@Km1eciu: poza radami dotyczącymi świec żarowych, proponuję sprawdzić czy masz wszystkie światła i żarówki w samochodzie sprawne - w VW Golfie migająca podczas jazdy kontrolka świec żarowych oznaczała przepaloną żarówkę stopu :)
Prawdopodobnie dpf sie zapycha, pytanie dlaczego. Sprawdź czujniki różnicy ciśnień, temperatury, ewentualnie wypalanie serwisowe VAGIEM. Miałem podobnie, najpierw kontrolka świec zarowych, później chęci engine aż w końcu tryb serwisowy. Okazało się ze poprzedni właściciel założył wałek rozrządu od 1.9 tdi, bo pasował ^^
@Km1eciu

1. Możliwe opady śniegu.
2. zakręcony włos łonowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogól jaja
3. Czujnik w pasach wskazuje problemy z sercem, może zawał.