Wpis z mikrobloga

Mirki wiecie co oznacza ta kontrolka? Zapaliła się i migała podczas jazdy, przy przyspieszaniu na niskich obrotach. Jechałem dalej, nic się nie zmieniło w pracy silnika. Jak wyłączyłem i włączyłem silnik to zniknęło.
Edit: samochód to ford mondeo 2007r, 2,0l diesel
Edit 2:chodzi mi o lewą kontrolkę, niezapięte pasy i ostrzeżenie o niskiej temperaturze każdy wie jak wygląda
#motoryzacja
Km1eciu - Mirki wiecie co oznacza ta kontrolka? Zapaliła się i migała podczas jazdy, ...

źródło: comment_hKNVZejXSs3SHuPK2FnaEHgqzJtP2gZj.jpg

Pobierz
  • 86
ford mondeo 2007


@Km1eciu: Lampka kontrolna świecy żarowej (pojazdy z silnikiem Diesel). Lampka ta zapala się po włączeniu zapłonu. Nie włączaj silnika przed zgaśnięciem lampki. Jeżeli lampka miga podczas jazdy, oznacza to usterkę. Jak najszybciej zgłoś się do specjalistycznej stacji obsługi.

Lampka ostrzeżenia o oblodzeniu. Gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej +5 ºC, pomarańczowy symbol ostrzega o możliwości oblodzenia drogi. W wersji ST170, przy temperaturach poniżej +1 ºC lampka ostrzegawcza
@Km1eciu: mam takie auto , nakulane 270 k , nie trzymają parametrów wtryskiwacze , 200 k to już czas na nie , sam wymieniałem przy 210 ,jedź zrób test przelewu w warsztacie to ci dz wiedzę który i jak mocno leje , i co robić dalej , sama regeneracja wystarcza na 40-50 k nalotu , wymiana to spokój na 100-150 k
coś o kosztach
regeneracja mech - to koszt rzędu 450
@Km1eciu:
2.0 tdci? Miałem podobne objawy, z tym że dodatkowo tracił moc przy 110/120 zapalając przy tym tą kontrolkę. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu samo znikało #pdk U mnie była to pompa wtryskowa. Raz zregenerowana pochodziła pewien czas i ponownie ten sam problem. Wymiana silnika załatwiła sprawę xd