Wpis z mikrobloga

9tą z hakiem lecę do biedronki po banany na trening. Podchodzę do kasy... 2 osoby, male zakupy.. i buuum jeden 100 zł płaci... następny 200... oboje równowartość 20 zł za zakupy.
A tu nagle obok przy i innej kasie Pan pyta się kasjerki... Ja tylko 200 zł wypada mi Pani?? A czwarta lsoba tuż po nim płaciła 100.. bo innych banknotów nie było w bankomacie a drobnych nie ma. Ehhhh współczuję Paniom kasjerką... A to dopiero po 9tej było. Ludzie nie wiem co sobie myślą, że biedra to bank...
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wysuszony żadna, ale zapisy pokroju

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć cenę płaconą przy użyciu jakichkolwiek banknotów i monet złotowych i groszowych oraz nie może czynić między nimi różnicy.

Można podciągnąć po to że to problem sprzedawcy, niestety nie jest to w 100% unormowane.

to Ty masz obowiązek zapłacić podaną
  • Odpowiedz
@michal-suski z reguły najpierw wypłacasz pieniądze, a potem wchodzisz do sklepu, to raz.
dwa: niektórzy (w tym ja) najczęściej wypłacają pieniądze z aplikacji bankowej i nie mają przy sobie karty 24/7.
trzy: w niektórych sytuacjach sam potrzebujesz drobniejszej gotówki. W jakich? Pierwsze z brzegu: automaty biletowe w komunikacji miejskiej lub tym bardziej kupowanie biletu u kierowcy, bo automatu nie ma. Kupowanie w mniejszych warzywniakach/mięsnych/na targowiskach.
Zdarza ci się pomyśleć zanim coś
  • Odpowiedz
@michal-suski zapraszam do krakowa. Na przystanku owszem, ale takie biletomaty nie są na każdym przystanku. W tramwajach jest po jednym automacie, z reguły nie można płacić kartą. Sa pesowe krakowiaki, ktore mają dwa automaty z czytnikiem do karty, ktorego nie da się użyć. Wystarczy?
  • Odpowiedz
@michal-suski i między innymi dlatego przerzuciłem sie na mobilet/skycasha, bo w 50% przypadków nie mogłem kupić biletu nawet za gotówkę, chociaż chciałem, ale to już inna kwestia.
Masa zwłaszcza starszych ludzi nie skorzysta z mobilnych apek do biletów. Poza tym trzeba pamiętać o doładowywaniu konta. Ale to już inna kwestia.
  • Odpowiedz
@Andczej próbowałem kilkanaście razy bezskutecznie, kilka razy byłem świadkiem jak innym pasażerom się nie udało.
Autobusami jeżdżę rzadko, dlatego tu nie będę się upierał.
  • Odpowiedz
@Andczej wybrałem, a potem macałem kartą ten czytnik na wszystkie możliwe sposoby. Gdyby mi się raz nie udało to myślałbym, że może nie umiem. Ale spędziłem nad tym każdorazowo parę minut, ale nie widziało mi się próbować do skutku i dostać zaraz mandat, bo chciałem być uczciwy i kupić bilet na przejazd dwóch przystanków.
  • Odpowiedz