Wpis z mikrobloga

Odebrałem auto z przeglądu i nie padłem na zawał - sukces.
Także jakby kogoś interesowało, to prezentuję listę pod tytułem:

kupiłem bmw e39 523i za 5500zł (jak się już potwierdziło całkiem dobrze zachowaną, nie zajechaną) - ile trzeba w nią wsadzić?

Lista robiona przez jeden z najlepszych serwisów BMW w Krakowie, także jest to dokładna, sumienna diagnoza i nie wszystko jest na już do roboty, najpilniejsze są elementy z kółkiem i krzyżykiem w drugiej kolejności. To co na różowo to zalecone do szukania zamienników lub regeneracji w przypadku przekładni.

A, ceny oczywiście za same części, kosztorys z robocizną dopiero się tworzy.
Jak się komuś nie chce liczyć ~5500 bez różowych pozycji - drugie tyle co zakup.
#motoryzacja #betafaszysty #bmw #e39 #mechanikasamochodowa
TypowyPolskiFaszysta - Odebrałem auto z przeglądu i nie padłem na zawał - sukces. 
T...

źródło: comment_4pDg6aEiQsC6ohGQuihkaFSwreKjHSpl.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackphoenix @joe-do-336 albo wymienialiście klocki w PIM albo Ja nie miałem tyle szczęścia co Wy. Z usługi PIM-u skorzystałem tylko jeden raz i o jeden raz za dużo. Do zrobienia miałem serwis oleju, filtry, kontrola zawieszenia, regeneracja maglownicy (w pakiecie z wymianą drążków kierownicznych, geometria) - samochód miałem odebrać po 1,5 tygodnia - czekałem 3 bo to, bo tamto, bo kolega chory itd. Zostawili mi poodkręcane śruby od pokrywy silnika,
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: Różnica jest taka, że strefa zgniotu w Seicento kończy się na Beacie Szydło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowyPolskiFaszysta: Zastanawia mnie jedno, czy pozycje do wymiany dają o sobie znać jak jeździsz czy po prostu są do wymiany bo pan Heniu tak sądzi. Nie wierze żadnym warsztatom na 100%, nawet tym gdzie oddaje auto od kilku lat regularnie.
  • Odpowiedz
@Kejran tylne zawieszenie czuć, to jest najwidoczniej to szarpanie podczas przyśpieszania o którym ci mówiłem. Amortyzatory też - robiąc slalom, hamując, autem mocno buja. Kilka rzeczy to korozja - czyli nie czuć ale może kiedyś jebnąć.
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: No to kupuj fajki, klucz 10tka i wymieniaj, albo jak nie są pokruszone tylko popekane to budżetowo izolacją można to ogarnąć. Jak u siebie ten temat załatwiłem to normalnie inne auto, w ogóle nie szarpało.
  • Odpowiedz
@Esharell: robiłem u nich sporo rzeczy - zawiechę,hamulce,rozrząd, kilka mniej typowych rzeczy z elektroniki.
Owszem, z terminami mają problemy - mi to nie przeszkadza aż tak bardzo, plus zawsze miałem informację jak był poślizg. z jakości roboty byłem zadowolony, nie mogłem nigdy narzekać.
z cenami części czasami szarżują, nie robia problemu jak przychodzisz ze swoimi.
kogo zamiast nich poleciłbyś w krk do e46?
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: @blackphoenix: przyłączam sie do opinii @Esharell. Zostawiłem tam ładnych kilka tysięcy złotych, a moze i 10. Potem zmądrzałem. Placilem za wszystko 1.5-2 razy wiecej niz trzeba, głownie za proste prace, bo jak były problemy to juz nie byli tacy chętni zeby zostawic im samochod.
Dwa razy zostawiłem samochod na umówiona robotę, gdzie spodziewałem sie ze 1-2 dni i gotowe, a trzymali samochod 2-3 tygodnie, bo
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: a Ciebie z tymi spustami nad tym bmw po prostu nie rozumiem. Kupiłeś auto ktore nie jest kompletnym trupem i to wszystko. Stan jak większości używanych aut w Polsce, moze cena troche niższa i tyle. Za doprowadzenie wszystkiego do porządku trzeba zaplacic 1-2 razy cenę auta. Norma. Znajdź jakiegos typka na fb lepiej i niech zrobi Ci wszystko za polowe tego co PIM.
  • Odpowiedz
@KeepCalm spokojnie, nie odbieraj nikomu radochy z kupna samochodu, zobaczymy jak prace pójdą u @TypowyPolskiFaszysta Samochód jeśli ma zdrowy motor, jak go odpowiednio zreperuje i będzie o niego dbał to jeszcze dlugo mu posłuży.

@blackphoenix nie mam nikogo godnego polecenia ze specjalistów od BMW, przy drobnych rzeczach próbuje radzić sobie sam z książka "Sam naprawiam" , a przy wiekszych naprawach w okolicy mam warsztat, który działa od kilkudziesięciu lat
  • Odpowiedz