Wpis z mikrobloga

@ououou: Załóżmy, że masz klasę której jednym z pól jest Boolean, który na początku jest nullem i jego stan nie ulega zmianie do momentu wykonania jakiejś konkretnej akcji, ale wczesniej (np.: przy logowaniu) uwzgłędniane musi być czy ten Boolean jest ustawiony na True.

Tym sposobem taki if:

if(cond1 && cond2 && cond3 && Boolean.TRUE == obiekt.getBoolean())
Zadziała tylko wtedy, gdy wszystkie poprzednie będą spełnione i nasz Boolean w klasie będzie ustawiony
@bacteria: Serio?
Serio?!

Wyjaśniłem userowi pytanie pokazując mu ciekawe wykorzystanie niecodziennego przyrównania do wartości zamiast po prostu wstawić wartość albo zanegować wykrzyknikiem, a Ty dowaliłeś się akurat do najmniej istotnej w tym miejscu rzeczy, tj. zapisania kilku pomijalnie ważnych słów?

Dlaczego tym samym sposobem nie przyczepiłeś się do tego, że napisałem "obiekt" zamiast "object"?
Albo że nie ma nigdzie tworzenia tego obiektu?
Oooo, przydałaby się też definicja klasy.
No i struktura
@bacteria: No to człowieku, przywalasz się do mnie o coś o czym nie masz pojęcia i jest totalnie niezwiązane z tematem.

Najeżdżasz tutaj na mnie totalnie bez powodu i jeszcze masz pretensje że śmiem się postawić.

Gdybyś nie zauważył to na screenshocie konstrukcja jest jawnie z JAVY co zresztą widać po samym stylu podświetleni a i kolorowaniu składni że to jest prosto z IntelliJ.

Ale zamiast zapytać czy opisuję konkretny język
@Wyrewolwerowanyrewolwer: gosciu #!$%@? mnie, ze nie wiem co to exception to Ci pokazalem, ze jestes w bledzie.

Smieszni sa ludzie ktorzy po kolorze "podswietlania i kolorowaniu" dochodza o jakim jezyku mowa...

Ale zamiast zapytać czy opisuję konkretny język czy ogólną konwencję


jezyk tutaj nie ma zadnego znaczenia. Ogolna konwencja jest taka sama - pisz kod przejrzysty i zrozumialy dla samego siebie za np. pol roku jak i dla innych.

Kreciolki w