Wpis z mikrobloga

@Brainondrugs: W sumie to z każdego. Ale jak skrecasz z wewnętrznego to trzeba uważać na samochody na zewnętrznym. Ogólnie to na rondach można jeździć w kółko.
Inną kwestią są ronda turbinowe, ale to już wszystko zależne od projektu.
  • Odpowiedz
@ayy__lmao: jeśli masz turbinowe/półturbinowe i tak idą pasy to można, jeśli nie to zjeżdżasz z prawego pasa i było 100 razy na wykopie, 100 ekspertów od prawa o ruchu drogowym, tvn turbo, policja wystawiła miliard mandatów za to. Mając prostą drogę 2 pasmową jedziesz po lewym pasie i chcesz skręcić w prawo - na logikę zmieniasz najpierw pas na prawy i dopiero wtedy skręcasz
  • Odpowiedz
@orian: Czyli mogę spokojnie wjechać na rondo prawym pasem i z prawego sobie zjechać,bo na wewnetrznym mimo strzałki pokazują że moge zjechac to i tak musze ustapić pierwszeństwa ?
  • Odpowiedz
@Brainondrugs: Nie znam się to się wypowiem. Na moje -
z prawego pasa możesz jechać i z pięć razy dookoła a później skręcić w dowolny zjazd.
Jadąc z lewego pasa możesz zjechać nawet i w pierwszy zjazd.
Jadąc lewym pasem ustępujesz tym na prawym pasie - są na swoim pasie, więc mają pierwszeństwo. Z lewego pasa, fizycznie niemożliwe jest zjechanie z ronda (chyba żebyś przeleciał/przeskoczył prawy pas).
Jak dla mnie
  • Odpowiedz