Wpis z mikrobloga

Za 3 dyszki to ja kupuję wołowinę, paprykę, pomidory i moja rodzina ma obiad na 2 dni - najpierw gulasz, a potem reszta gulaszu z kaszą gryczaną.


@citra: za 3 dyszki to kupisz 1kg wołowiny, a to starczy na 1-2 dni dla dorosłego mężczyzny, a ty chcesz wyżywić całą rodzinę tym? nie rozśmieszaj mnie
@VVelur: ja #!$%@?. Prawdziwe z was wszystkich wsiury. Najlepsze jest to, że nigdzie z siebie nie robiłem krezusa. To już jest interpretacja mirków, którzy za tę stówkę pewnie na widlaku zasuwają tydzień. Testoviron ma rację...
@noitakto: Ja właśnie kupiłam cycki (8,93), mieszankę chińską mrożoną (4,29), pieczarki (4,49), kiełki jarmużu (2,99), do tego będzie ryż, którego oczywiście zapomniałam kupić i sobie właśnie o tym przypomniałam (ale może znajdę w szafce. ;) 20,70zł, powinno wystarczyć na 2 dni (2 dorosłych + dziecko). Jakby doliczyć sałatkę (składniki już mam) to by do 30zł moooże doszło. Nadal to obiad na 2 dni. Za 30zł na jeden obiad dla dwojga można
@noitakto: Weź się ogarnij typie. Spaghetti nie, bo tuczy. Kurczak nie, bo antybiotyki. Biedronka? Nigdy nie byłem!

To nie jest żadna sztuka ugotować dobry obiad za 30 zł. Może nie będą to ekologiczne włoskie szynki i wino Żelipapą, ale będzie smaczne, zdrowe i pożywne.

ALE NIEEE, muszę na wykopie pokazać że jestem taki bogaty, że zrobienie obiadu mnie przerasta xD

Ogólnie daję 2/10 bo odpisałam.
@Nakryls: Za 30zł bez problemu kupuję w Biedronce 2 tacki po 400g gulaszu wołowego + warzywa.
Wyżywienie rodziny - czyli 2 obiady dla mnie, żony i małego dziecka.
Drugi dzień tak jak pisałem z kaszą.
W czym problem? Nie chodzi o #!$%@? się 5 chłopa mięsa na cały dzień..
@noitakto: tak...jedzenie na miescie jest napewno bardzo zdrowe :) mowisz, ze dbacie o skladniki, nie jecie tego czy tamtego, kupujecie wysokiej jakosci produkty itp...a jednoczesnie mowisz, ze codziennie jecie na miescie....przeciez to sie kupy nie trzyma....nie powiesz chyba, ze jedzenie na miescie nawet w dobrych lokalach jest zdrowe na dluzsza mete

Nie wiem czy to bait czy nie...ale jesli nie, to z ciekawosci....w jakiej branzy pracujesz Ty i Twoja dziewczyna?
@noitakto: 800g piersi indyka z lidla za ok 17 zł. Wystarczy dla dwojga. Gotujesz kilka ziemniaków, na 2 osoby ok 400g. Mieszasz je z 20g masła i 80ml mleka. Indyka kroisz na kawałeczki, solisz i obtaczasz w 4-5 łyżkach musztardy. Do tego 300g mrożonych warzyw włoskich na patelnie (możesz dodać do nich trochę sosu sojowego pod koniec smażenia jeśli masz, jeśli nie, to nie kupuj, bo przekroczysz budżet;)) Możesz jeszcze zrobić