Wpis z mikrobloga

@noitakto: tak poczytałem sobie twoje odpowiedzi i z ciekawości zapytam: jakie jedzenie jest dla Ciebie dobre? jakie jest kryterium? Dobry balans węgle/białko/tłuszcze? Cena? Zagraniczne pochodzenie? Pytam bez złośliwości. Sam staram się zdrowo odżywiać a moje miesięczne wydatki na jedzenie nie przekraczają 800zł.
@ahiPL: każde, które jest drogie hahaha. A na serio to różnie. Generalnie staram się nie kupować taniego dziadostwa w stylu "szynka za 30 zl" bo nie wierzę w takie rzeczy. Dużo jemy kuchni francuskiej (na mieście) i japońskiej. Jajka przykładowo kupuję tylko eko. Wędliny lubię włoskie, podobnie sery. No nie wiem, dobre jedzenie to... dobre jedzenie.
@noitakto: ale zdajesz sobie sprawę, że dobre jedzenie wcale nie musi być drogie? I w drugą stronę, to, że jest drogie, wcale nie musi oznaczać, że jest dobre. Absolutnie nie odbierz tego jako atak, ale mam wrażenie, że nie bardzo znasz się na gotowaniu, nie masz specjalnie wyrobionego smaku. I to nic złego, z pewnością kierując się kryterium ceny na pewno masz większe prawdopodobieństwo zjedzenia czegoś dobrego :) I jeżeli tylko
@ahiPL: ja się nie kieruję kryterium ceny. To tutejsze mireczki (ich część oczywiście) urządziły sobie używanie, bo się im w głowach nie mieści, że można tyle wydawać, ba, tyle mieć. Ja zrobiłem wpis z prośbą o przepisy za 30 zł, bo po prostu wydaję więcej, i nie miałem pomysłu na obiad. Tyle. Czy smak mam czy nie to inna sprawa. Ale prawda jest taka, że większość produktów tanich to badziew. Ale
to za jaką kwotę "normalnie" jadacie obiady? 30 zł to jest bogactwo xd


@cziastko: Ja za tyle jem kolację mnie więcej co tydzień. Jeszcze przejazd w dwie strony 80 km dochodzi, ale to się rozbija na kilka osób, bo zwykle paczką jedziemy. Serio to tak dużo jest? :o
to jest naprawdę masakra, jak czytam tutaj, jak Polacy się odżywiają. Pewnie większość kupuje najtańszą wędlinę, w której jest więcej soi niż mięsa, sery które nie zawierają mleka oraz tanie bułki z tesco. Masakra.


@noitakto: tylko, że ja napisałam że sosy "gotowce" to syf, bo są syfiaste a nie dlatego, że tanie. Cenowo sos z pomidorów wychodzi podobnie jak gotowy słoik jakiegoś Łowicza.
. Pewnie większość kupuje najtańszą wędlinę, w której jest więcej soi niż mięsa, sery które nie zawierają mleka oraz tanie bułki z tesco. Masakra.


@noitakto: do wyboru masz kupić najtańsze albo nie kupić w ogóle i umrzeć z głodu, więc wybór prosty :)
@noitakto:

wydaje mi się, że około 8000 za dwie osoby


8000zł miesięcznie za dwie osoby? Co Wy kupujecie?
Mi wychodzi miesięcznie za siebie około 500zł. To za dwójkę by było powiedzmy 900zł i to całkiem smacznego jedzonka.
Nie chodzi tutaj o cebulactwo, ale zwyczajne rozsądne zarządzanie funduszami.
No ale do żołądka Wam zaglądać nie zamierzam. Wasze pieniądze, wasze jedzenie. Pozdro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)