Wpis z mikrobloga

Lubicie The Gravediggera – risa warzo­ne­go przez kra­kow­ski browar Brokreacja? Jeśli tak i jeste­ście do tego piwo­wa­ra­mi domo­wy­mi, to mam dla Was dobrą wia­do­mo­ść! Na swo­jej stro­nie inter­ne­to­wej wspo­mnia­ny kon­trak­to­wiec opu­bli­ko­wał bowiem pełną recep­tu­rę tego piwa. Tym samym nic nie stoi na prze­szko­dzie, aby każdy z Was mógł spró­bo­wać odtwo­rzyć ten zacny tru­nek w swo­ich domo­wy­ch warun­ka­ch :).

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/brokreacja-udostepnia-recepture-piwa-the-gravedigger/

fot. Brokreacja

#piwo #craftbeer #piwowarstwo #pijzwykopem #uwarzsobie #kuchnia #piwnewiesci #brokreacja #browarhipster #piwnahipsterka
von_scheisse - Lubicie The Gravediggera – risa warzo­ne­go przez kra­kow­ski browar B...

źródło: comment_TLOQJJSZrqQP009j4okYqHjXAiCGOx7l.jpg

Pobierz
  • 23
@Lrrr: Wspomniales o lepszych RISach do sklonowania. Akurat szukam ostatnio dobrej receptury na piwo w tym wlasnie stylu. Ktory RIS Twoim zdaniem jest najbardziej warty odtworzenia?
@Lrrr: także polecam - mocna czekolada i kawa w aromacie jak w żadnym innym piwie. Wydzieliłem też część warki i leżakowałem z duża ilością ziaren kakaowca, syropie klonowym, kawie i płatkami bourbon, wyszło jeszcze lepsze
@Lrrr: jakieś tam nuty chyba wniósł - dla mnie pachnie głównie ziarnami kakao i nieco kawą /w bazowym piwie nuty kakaowo czekoladowe są słabsze/ - najpierw w takiej zalewie z syropu i bourbony trzymałem wszystkie dodatki przez 3 tyg i potem dodałem na 3 tyg na cichą.