Wpis z mikrobloga

Tutaj można spokojniej chyba porozmawiać. To co sądzicie o liście z RPGC?

Jeżeli chodzi o mnie, to sama lista jest całkiem niezła. Liczyłem na pierwsze miejsce Wiedźmina, bo wtedy drama w komentarzach na Codexie była gwarantowana i nie zawiodłem się. Przeczytałem je i co się uśmiałem, to moje xD

Co do reszty listy:
* pierwsza piątka bardzo mi się podoba
* obecność LoG 2 w top10 i LoG 1 w top20 bardzo fajna
* doskonały wynik #falloutresurrection - 11 miejsce w zestawieniu i gra roku 2016 to gigantyczny plus
* w Fallout Resurrection zagrało tylko 15% oddających głos, ci co zagrali, dali mu wyśmienite oceny
* i na koniec - sprawdziłem dwóch mocno psiaczących na wynik wieśka i oczywiście żaden z nich nie zagrał w Fallouta, lol, też mi znawcy
* zaskakująco dobre miejsce Dark Souls i DD: DA
* tak zachwalane swego czasu Serpent in the Staglands wypadły tak sobie i słusznie, bo nie jest to wybitny erpeg
* moim zdaniem Mass Effect 3 jednak jest lepszy niż Risen 3, kaman

Co do spraw wokół listy:
* mnóstwo osób napisało, że poszczególne tytuły nie są grami rpg, ale oczywiście same nie dały definicji #crpg, za każdym razem xD
* sporo osób nie odróżnia podgatunków rpg - są też arpg, taktyczne rpg, czy też #dungeoncrawler
* lista pojawiła się na NeoGAFie i oczywiście przez dwie strony mnóstwo shitpostów o tym jaki to Codex zły, choć temat jest o erpegach, kompletnie rozbroiło mnie porównanie Codexu i ich użytkowników do Stormfrontu xD
* ta grafika w załączeniu jest naprawdę fantastyczna, przydałaby się jednak jej wersja z powiększeniem tego bajzlu na dole

A co wy sądzicie?

#rpg
Pobierz
źródło: comment_pPodOGi24n932fksK4nRDyqPIK3XAzeN.jpg
  • 21
@Lisaros:

Betrayal at Krondor

Z tego co pamiętam jest bardzo długa, zwłaszcza jak na rok powstania, grając bez opisów można się pogubić :). Sequale są o ile dobrze kojarzę krótsze, ale też dużo gorsze.

Tylko wiesz, akurat jeżeli chodzi o Gothica 3 to nie stoi on u mnie bardzo wysoko, wręcz przeciwnie ;) Zatem lepszy G3, to nie jest jakaś wielka pochwała w moich uszach.


U mnie wszystkie gry od PB