Wpis z mikrobloga

Białoruś 2.0 Sędzia Żurek nie popełnił żadnego przestępstwa, ale prokuratura będzie go śledzić, bo "może mu grozić niebezpieczeństwo"

Ponieważ sędzia Żurek nie składał zawiadomienia do prokuratury, zwróciliśmy się do niej z pytaniem o powód wszczęcia śledztwa. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański odpowiedział: „Postępowanie (...) zostało wszczęte z urzędu w związku z publikacją» Ujawniamy... «zamieszczoną na portalu wPolityce.pl zawierającą wypowiedzi sędziego Waldemara Żurka wskazujące na podejrzenie popełnienia przestępstwa m.in. na jego szkodę”.

Sędzia Żurek został wezwany do Warszawy na przesłuchanie w charakterze pokrzywdzonego. – Prokurator chciał, żebym dał dostęp śledczym do swojego telefonu i komputera. Odmówiłem. Nie mam gwarancji, że te dane nie wyciekną z akt. Że moje zeznania nie pojawią się w mediach. Albo że dla wykrycia przestępstwa gróźb karalnych nie zostanie mi założony podsłuch, a potem nagrania nie pojawią się w publicznej telewizji, jak nagrania z telefonu Józefa Piniora – mówi. I dodaje, że to śledztwo może też dać prokuraturze możliwość wejścia na pocztę mailową Krajowej Rady Sądownictwa.


Sędziemu założą więc podsłuch i wejdą na skrzynkę mailową KRS.

http://wyborcza.pl/7,75398,21337336,sedzia-zurek-pod-specjalna-opieka-prokuratury.html

#neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz I.....r - Białoruś 2.0 Sędzia Żurek nie popełnił żadnego przestępstwa, ale prokuratur...
źródło: comment_SUvTVglYHZvIpISJ8WYptHwlz80sshN3.jpg
  • 6
Prokuratura nie potrzebuje zgody sędziego na założenie mu podsłuchu. Wystarczy wszczęcie śledztwa w sprawie gróźb karalnych wobec funkcjonariusza publicznego i stworzenie zagrożenia dla jego życia przez przecięcie opon w aucie.

Na serwery Krajowej Rady Sądownictwa ABW może wejść bez jakiejkolwiek kontroli. Prawo do tego, w ramach „testowania bezpieczeństwa”, daje jej uchwalona w czerwcu ustawa antyterrorystyczna.


Sędzią Żurkiem interesuje się też CBA: wystąpiło do prezesa sądu, w którym sędzia orzeka, o udostępnienie