Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki!
Zainspirowany kolegą, który w wakacje zarobił 3k i postanowił bezpiecznie i szybko zostać tysiącerem, postanowiłem, że ja też chce, a co!

Różnica jest taka, że ja mam 13,(3) raza więcej do zainwestowania = 40.000 złotych (miedziano-niklowych) monet, dobrą pracę, 26 lat i umiem policzyć present value, IRR, czy całkę... a nawet wiem co to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co byście zrobili z kasą w tym przypadku?

Załóżmy początkowo niską awersję do ryzyka, możliwość doinwestowania kilku tysięcy miesięcznie i horyzont krótko do średnioterminowego.

Nie chce inwestować w BTC, tylko 13,(3) raza więcej niż biedniejszy kolega ani kupować tyleż samo więcej akcji CDP po 60, licząc na sukces Wiedźmina 18... zup romana mam całą szafkę i ch...nic nie wygrałem, więc też odpada.

Przyjmuję rozsądne propozycje inwestycji w siebie, biznesy itp., ale prośba w tym przypadku o konkretne pomysły. Swoją mikro-firemkę już mam, ale można się przedsiębiorczo zdywersyfikować (to nie AMA tylko Anonimowe Mirko, nie zdradzę szczegółów).

#ekonomia #biznes #inwestycje #gielda #finanse i troche też #pieniadze i #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop

Na co wydać, jak żyć?

  • Tak samo, tylko x 13,(3) 26.7% (12)
  • Tylko BTC! 33.3% (15)
  • Napisałem coś sensowengo... przeczytaj. 40.0% (18)

Oddanych głosów: 45

  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przy 40K można próbować dywersyfikować na tanich rynkach akcji W Rosji, Turcji albo Chile lub Nigeri ewentualnie w Polsce bo też nie jest bardzo drogo. Gazprom w ujęciu dolarowym jest bardzo tani i wsrto się nim zainteresować, może trochę złota albo ETF na spółki wydobywcze, chociaż na nie może być już za późno. Generalnie coś taniego i zdywersyfikowanego, może waluty surowcowe? NOK, AUD, NZD?
  • Odpowiedz
Moze warto zainwestować w jakieś dziwaczne egzotyczne crypto waluty, takie nowe mało popularne. wybierz 4 z nich i zainwestuj po 500zł w każdą.
  • Odpowiedz
@krzysztof114: mama jest tzw kobieta pracujaca, zadnej pracy sie nie boi:) a takserio to byla I kierowniczka w spolem lata temu, kierowniczka sklepu, sekretarka w szkole, zajmowala sie orrganizowaniem imprez w wiedniu dla Polonii, opiekowala sie starszymi ludzmi, znowu praca biurowa a teraz jest kelnerka we wloszech...czyli mysle ze moze robic wszystko:)
  • Odpowiedz
Zależy gdzie mieszkasz, ale mając 40 tysięcy powinieneś dać radę wziąć kredyt hipoteczny na kawalerkę lub nawet 3 pokojowe mieszkanie (zależy od miasta). Najlepiej takie mieszkanie w lepszej dzielnicy, i niepotrzebującej dużego remontu i to wynająć. Mówisz, że masz jakby co, kasę na dołożenie więc brak lokatorów przez miesiąc czy dwa cię nie zrujnuje, a mieszkanie powinno się samo spłacać.

Po paru latach (najlepiej po ponad 5 jak mieszkanie zyskało na wartości
  • Odpowiedz
@kolanin: Pytanie czy zyska, demografia i rosnący wkład własny sugeruje że wcale nie musi okazać się strzałem w dziesiątke. Ciekawa z tej perspektywy jest Łódź, wciąż jest tania a jej perspektywy rozwoju są bardzo obiecujące.
  • Odpowiedz
@Gensek: Sam mieszkam w Łodzi i w tym roku chce kupić tu mieszkanie duże dla siebie więc znam trochę rynek.
W dobrej lokalizacji nie powinieneś stracić w żadnym mieście. W Łodzi za 150 tysięcy możesz już kupić kawalerkę w dobrym stanie (właściciel mieszkania które wynajmuje zapłacił tyle za 2 pokoje, 54 m, 3 lata temu, tyle że mieszkanie nadaje się do gruntownego remontu).
Najbardziej perspektywiczną lokalizacją są okolice dworca przy Narutowicza
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kupuj mieszkanie we Wrocławiu. Przy 40k wkładu dostaniesz kredyt na 3 pokojowe mieszkanie. Rata kredytu 1400zł, wynajem 800zł za pokój, profit 1000zł miesięcznie plus za 30 lat mieszkanie defacto za darmo o wartości pewnie ponad pół miliona.
  • Odpowiedz