Wpis z mikrobloga

@powodzenia: od wysokiej temperatury w środku plastiki zaczynają skrzypieć po pewnym czasie. Jak auto zostawiasz na 8h dziennie pod firmą od poniedziałku do piątku to taka folia zmienia postać rzeczy.
  • Odpowiedz
@powodzenia chyba chodzi nie o temerature ale plastiki, a nawet i uszkodzony jakiś wyświetlacz czy coś. Kiedyś się zdarzało podobno. Teraz pewnie nie ale dziadki dmuchają na zimne
  • Odpowiedz
@Pandillero: OP inaczej zaśpiewa jak mu się moduł komfortu tak zagotuje że się nie uruchomi ani klima, ani wiatrak, ani nawet szybki nie opuści. Przetestowane na kilku autach ;)
  • Odpowiedz
@powodzenia: Ja zamierzam układać ten kocyk, bo słońce niszczy materiały, przyśpiesza ich starzenie, a mam alcantarę i ogólnie fajne wykończenie, o które dbam. Natomiast przed wejściem opuszczam sobie szyby kluczykiem i jest git. Jak tylko klima zaczyna dmuchać, to podnoszę. Gdybym jeździł gruzem bez klimy, to bym nie układał, bo wystarczy otworzyć drzwi z obu stron na minutę.
  • Odpowiedz
@powodzenia: Mówię poważnie bo wydaje mi się, że potrzebujesz pomocy w zrozumieniu niuansów procesu oddawania ciepła przez różne obiekty. To żaden wstyd, wszyscy uczymy się całe życie.
  • Odpowiedz
@powodzenia sam nie zakładan ale nie raz miałem sytuacja, że nie potrafiłem dotknąć kierownicy i gałki biegów bo parzyła od słońca. 22 lata klimy nie miałem i żyłem.
  • Odpowiedz
jak się nagrzeje to prędzej do domu dojadę niż się schłodzi nagrzany plastik.

@Radkovich: same here. Ostatnio polubiłem jazde z owatrtymi wszystkimi szybami. Jak jest z 25 stopni to lepsze uczucie chłodu da mi wiatr z zewnątrz bo mam 8 minut jazdy i na klimie to nawet nie zacznę czuć ochłodzenia. Ale jak jest z 30 no to chwilę wietrze auto, klima sobie chodzi też, przejadę po parkingu i jak włączam się do ruchu to zamykam wszystkie okna.

A najlepiej to jak się wyjeżdża z garażu i auto jest schłodzone i klima tylko zatrzymujemy to zimno i od razu mamy komfortowo i w aucie nie zrobi się
  • Odpowiedz
@powodzenia

jak latem włączasz wiatrak to też musisz czekać godzinę żeby ci w mordę zaczęło być chłodniej?

To jest właśnie przykład, że nie rozumiesz zagadnienia wymiany cieplnej i to Ty masz problem z analogią XD
  • Odpowiedz
@powodzenia: ja to sobie od chińczyka taka roletę harmonijkową kupiłem, jak się zaczyna sezon to montuje w aucie raz, i przez pół roku jeździ że mną. Rozłożenie tego to jest 6 sekund.
  • Odpowiedz
@powodzenia: Po to żeby nie zastał po wejściu do auta roztopionego wszystkiego co znajdowało się na desce rozdzielczej, otwartych schowkach i wszędzie indziej z dostępem do światła.

Jak można tego się nie domyślić?
Bunch - @powodzenia: Po to żeby nie zastał po wejściu do auta roztopionego wszystkieg...

źródło: Screenshot_119

Pobierz
  • Odpowiedz
@slabyslabek nie, to ty jesteś jakiś jebniety, bo twierdzisz, że muszę każdy plasticzek w aucie schłodzić do 21 stopni, żeby poczuć komfort cieplny xD auto mogę mieć rozgrzane do 50 stopni, ale wystarcza uchylone okna przy odpowiednio szybkiej jeździe, żebym już po minucie czuł przyjemny chłodek, także nie #!$%@? mi tu proszę o prawach fizyki xD
  • Odpowiedz