Wpis z mikrobloga

@hornysausage: no właśnie cisne high pullupow sporo, w planie mam też wskoki na drążek, muscla z gumą i negatywy. Do tego jeszcze russian dipy i pompki diamentowe. Ale trzepię to już 3 miesiąc i chętnie bym coś zmienił. Wiem, że podciąganie z obciążeniem to raczej typowo pod siłę, ale może wtedy łatwiej by mi się pociągało bez ciężaru
@Ten_tego A na którym etapie ci nie wychodzi? Jest sporo tutkow, które mówią jak go wykonać, który ruch sprawia ci największy problem ? Ja tylko się podciagam na drążku i tyle wystarczyło, żeby go wykonać no i dipy.
@Ten_tego Miałem ten sam problem. Uwagi, jakie miałem. Nie rozbijaj go na kilka etapów, traktuj jak jeden ruch. Zawsze lepiej lekko sie bujnąć na poczatku, tak aby ciało było lekko wychylone do przodu, od tego zaczynasz w ogóle ruch do muscle upa. Zepnij brzuch i teraz według mnie clue całego ćwiczenia. Nogi do skipa czyli szybko do klaty i wybicie to pierwsza rzecz. W momencie kiedy nogi idą do klaty robisz pociągnięcie.
@Ten_tego: Podciąganie z ciężarem spoko samo w sobie, ale do ogarnięcia muscleupa - samego ruchu użyj gumy która Ciebie odciąży. Spróbuj też złapać drążek na wzór false gripu na kółkach.
@Ten_tego: ja ci proponuje podstawic skrzynie pod i cwiczyc przejacie pullup dip. Osobiscie mialem tez z tym problem. Jak zalapalem ruch to 5-6 MU bez problemu siadalo. Jakies tutoriale na yt, moze blokujesz nadgarstek na drazku i go nie obrecasz. Wychylenie do przodu tez duzo daje, z wyciagnieciem barkow do gory tak jakby.
@lukasb13: @lunada:
Z gum korzystam, robię z nimi drabinkę MUpa właśnie. Co do dipów, to akurat z nimi nie mam problemu, jak już wskoczę na drążek to wstaję bez rpbolemu
@hornysausage:
Wskoki też robię. Są bardzo przydatne do techniki przejścia.

Ogólnie mój plan wygląda w następujący sposób:

Przysiady ze sztangą 3x10 (dodałem tak dla rozgrzewki)
High pullupy 5x2
MUp z gumą drabina
Wymyk z negatywem 3x2
Pullup 3 x8
@Ten_tego: Może to dlatego, że podciągam się na serię 10 razy do pełnego wyprostu rąk. I prawie za każdym razem, w górnej fazie mam drążek w okolicach barków, klatki.
Zresztą przy 176 i 70,5 kg, jako karzełek muszę być skoczny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
PS. To był taki trochę zakład z kumplem,