Wpis z mikrobloga

#esp8266 #arduino #nodemcu
Szukam kogoś, kto bawił się modułami esp8266 w wersji 12 i 07. Ja używałem tylko wersji 12 ale nie mieści mi się w docelowej obudowie dlatego skłaniam się do przejścia na 07 tylko nie wiem czy nie ma jakichś wad, głównie chodzi o antene bo reszta pewnie jest taka sama.
  • 5
Przerobiłem 1,7,12E i 12F. 1 i 7 potrafią mi się raz na miesiąc (no może nawet dwa?) poprostu zawiesić i nie pomaga nic innego jak reset zasilania. Nie twierdzę, że to przypadłość wszystkich egzemplarzy, ale na moich często się to zdarzało. Przy 12E i F nigdy się to jeszcze mi nie zdarzyło, a mam parę działających nieustannie od kilku miesięcy.
Sprawdzałem i w jednej lokalizacji gdzie miałem naprawdę bardzo, bardzo słaby zasięg dopiero pomogła długa antena zewnętrzna na ESP-07. Ogólnie (ja!) nie widzę różnicy w zasięgu między 12 a 01, stabilniej oczywiście 12, ale nowsze 01 jak teraz testuję, to w naprawdę ciężkich warunkach (kotłownia i dwie zbrojone podłogi - jeśli chodzi o logowanie do routera zlokalizowanego właśnie owe dwa piętra wyżej) działają znakomicie...