Wpis z mikrobloga

Potrzebuję złożyć kompa. Generalnie aktualnie nie posiadam niczego oprócz myszki xD
Może być składany z części używanych.

Budżet to max 2000 PLN z monitorem.
Chciałbym odpalić na nim Cities XL i World of Tanks. Nie muszą palić w ULTRA. Nawet średnie by mi w zupełności wystarczyły.

Jest to wykonalne?
Polecicie jakiś set?

1. Nie wiem czy celować w AMD + ATI czy tylko INTEL + NVIDIA.
2. Na jakim sockecie się oprzeć. W nowych instrukcjach piszą żeby szukać najtańszej płyty z DDR4 oraz socketem 1151.
Wiadomo ile lat jeszcze będzie żył 1150 czy 1155? Opłaca się pchać w 1151?
3. Pamięć ram. Kupić używane 2x4 GB DD3 czy faktycznie DDR4 jest tak zajebiste, że warto kupować pod to płytę główną?

Chciałbym coś co w przyszłości jestem w stanie sobie rozbudować. Mój poprzedni komp poszedł na OLX za groszę bo socket, który miał już nie był wspierany (czasy pentium 4 xD).

#komputery #komputer #komputerdogier #nvidia #ati #amd #gry #informatyka #skladaniekompow
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cripex: tn - kijowe kolory, przecietne kąty widzenia - w końcu ta technologia ma już dobre kilkanaście lat
450w z dobrą sprawnością spokojnie wystarczy
  • Odpowiedz
@Cripex: tak, jest ok. pamiętaj o tym update biosu. jak ogarniasz to samemu możesz to zrobić - w przeciwnym wypadku morele za 2 dychy Ci zrobi.
  • Odpowiedz
@AceDM: Ten konkretny update biosu podnosi wydajność czy ogólnie zaktualizować bo jest taka opcja?

Aktualizowałem już kilka razy także to nie będzie problem ;-)

Dorzuciłem jeszcze kartę sieciową WIFI pod PCI 1x za 30 PLN.
  • Odpowiedz
@Cripex: chujki się wycwaniły, bo nowych płyt nie opłaca się kupować (z ważniejszych rzeczy to tracisz potencjalną możliwość montażu pamięci intel optane, no ale to raczej i tak nie będzie ta kategoria cenowa..) - więc w taki sposób sobie to rekompensują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cripex: co do biosu - tylko najnowszy
Co do bf1 - ta gra po prostu wymaga mocnego procka (jak zresztą gry multi - dużo graczy, operacji licznych na cpu) - w trybie online przy dużej liczbie graczy potrafi nawet i5 solidnie zagrzać :)
  • Odpowiedz